Wyjazd na wieś - klasy I-VI

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 1 dzień
  • Transport: Autokar
  • Cena: 90 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha

Wycieczkę można zrealizować w wersji 1 - 3-dniowej, bliżej i dalej (w połączeniu ze zwiedzaniem innych regionów Polski.

O tym, że jajka nie powstają na taśmie produkcyjnej, krowa nie jest fioletowa i czego powinniśmy uczyć się od pszczół, najlepiej dowiedzieć się w praktyce. Wyjazd na wieś to doskonała okazja!

Wiejskie obyczaje

Pielęgnować wśród dzieci wiedzę na temat otaczającej je przyrody i świadomość ekologiczną - to nasz cel! Aby go osiągnąć wybieramy najlepsze środki, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym. Podczas pobytu w gospodarstwie agroturystycznym, dzieci wszystkimi zmysłami chłoną to, co chcemy zasiać w ich umysłach, a co poznałyby tylko w teorii pozostając w mieście. W zależności od wyboru miejsca, uczestnicy mogą doświadczyć różnych aspektów życia na wsi. Proponujemy między innymi zafascynowanie ich następującymi dziedzinami:

- życie w lesie (spacer po lesie, budowa lasu, zwyczaje zwierząt, właściwe zachowanie ludzi, poszukiwanie leśnych skarbów)

- rolnictwo (pielęgnacja roślin, maszyny rolnicze, pielęgnacja i karmienie zwierząt, własnoręczne sianie roślin, przejażdżka na kucyku,

- dojenie krowy

- wszystko na temat kury, jajka, koguta i ich krewnych

- pasieka (zwyczaje pszczół, powstawanie miodu, wyroby pszczelarskie, ulubione rośliny pszczół, samodzielne wykonanie woskowej świecy

- torfowiska (spacer na torfowiska, jak one powstały, co im grozi, pobranie próbki torfu, znaczenie wody w gospodarstwie, zabawa z hipertufem czyli mieszanką torfową)

- jak powstaje chleb (rodzaje mąki, gatunki zbóż, przygotowanie i pieczenie chleba, sprzęt do wypieku chleba, wypiekanie w specjalnym piecu chlebowym)

- karmienie owiec, surowce i produkty owcze, przędzenie na kołowrotku i wrzecionie, warsztaty filcowania na mokro i sucho, 

-wyprawa po gospodarstwie – pole, łąka, sad, staw, budynki gospodarskie

Każdą taką przygodę wieńczymy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.


Istnieje możliwość modyfikacji programu.

W cenie:

- transport komfortowym autokarem
- opieka pilota
- bezpłatny udział opiekunów (1/15 uczestników)
- organizacja zajęć i zwiedzania
- ognisko z kiełbaskami
- ubezpieczenie NNW
- podatek VATOpinie