Trójmiasto

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 3 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 400 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha


Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd do Gdyni. Na początek, udamy się do Centrum Nauki Experyment. Następnie przejdziemy wzdłuż Skweru Kościuszki. Zobaczymy najwyższy budynek mieszkalny w Polsce – dwie wieże Sea Towers, Okręt ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza, słynną kielichową fontannę oraz charakterystyczny gdyński styl architektoniczny. Następnie przejazd do Sopotu  do  na krótki spacer. Przejdziemy się ulicą Monte Cassino, gdzie stoi Krzywy domek, zabytkowe kamienice i stylowe kawiarnie, dalej dojdziemy do molo - najdłuższego drewnianego molo w Europie. Następnie, obiadokolacja przejazd do miejsca zakwaterowania,nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Starego Miasta, gdzie zobaczymy: Fontannę Neptuna, Trakt Królewski, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką - największą średniowieczną świątynię z cegły w Europie, Wielki Młyn – Żuraw, przespacerujemy się ulicą Długą i Długim Targiem oraz nabrzeżem Starej Motławy. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie odwiedzimy Europejskie Centrum Solidarności. Na koniec zwidzimy Stadion Piłkarski. Po zwiedzaniu powrót do miejsca zakwaterowania, kolacja i nocleg.


Dzień III

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Muzeum II Wojny Światowej – zwiedzanie historycznej wystawy multimedialnej. Następnie przejedziemy na Westerplatte, gdzie przespacerujemy się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Na szlaku oprócz ruin obiektów militarnych obejrzymy wystawę plenerową przygotowaną przez Muzeum II Wojny Światowej „Westerplatte: Kurort – Bastion – Symbol”. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.


Cena: od 400 zł przy udziale min. 40-45 uczestników 


Możliwy wybór innych atrakcji:


-  Akwarium gdyńskie


- Muzeum Emigracji w Gdynii 


- Muzeum Bursztynu w Gdańsku 


- rejs statkiem


W cenie:


- transport komfortowym autokarem


- zakwaterowanie w hostelu, pokoje wieloosobowe 


- wyżywienie: śniadania, obiadokolacje


- bezpłatny udział  3 opiekunów             


- opieka pilota


- ubezpieczenie NNW


- opłaty drogowe, parkingowe i podatek VAT


- podatek VAT


Dodatkowo płatne: programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy.

Opinie