Toruń i wizyta w ulu - klasy IV-VI

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 2 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 340 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha

Co łączy Toruń, Mikołaja Kopernika i pszczoły? To oczywiście bardzo proste pytanie, na które po wycieczce odpowie każde dziecko.

Toruń i wizyta w ulu.


I dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 8:00 i przejazd do Torunia, gdzie urodził się i uczył Mikołaj Kopernik, nasz wielki astronom. Podążając jego śladami przekonamy się, jak ważnego dzieła dokonał. Gra miejska to świetny sposób na wprowadzenie do świata astronomii i toruńskiego piernika. W dwóch zabytkowych kamienicach należących do rodziny Mikołaja mieści się teraz muzeum - Dom Mikołaja Kopernika, prezentujące jego życie dzieło za pomocą nowoczesnej, multimedialnej, interaktywnej ekspozycji jaką jest np. pokaz rozgwieżdżonego nieba na średniowiecznej więźbie dachowej. Seans w Planetarium przybliży nam tajemnice planet i galaktyk. Na ogromnym sztucznym niebie wyświetlane jest dokładne odwzorowanie wszystkich gwiazd widocznych z Ziemi gołym okiem. Na zakończenie dnia sprawdzimy swoje umiejętności kulinarne i dowiemy się co łączy Toruń z tradycją wypiekania pierników. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu czeka nas słodka wycieczka do jednego z okolicznych gospodarstw pszczelarskich, gdzie dowiemy się więcej na temat głównego składnika pierników - miodu. Na czym polega praca pszczół, narzędzia pracy pszczelarza oraz wyroby pszczelego rodu - zapoznamy się z tymi oraz wieloma innymi ciekawostkami. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 18:00. Zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

W cenie:

- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w ośrodku
- wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
- opieka pilota
- bezpłatny udział opiekunów (1/15 uczestników)
- realizacja programu zwiedzania (bilety wstępu w Toruniu, wizyta w pasiece)
- opieka lokalnego przewodnika
- podatek VAT, opłaty drogowe, parkingowe

Opinie