Toruń i Bydgoszcz

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 3 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 395 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha

Dzień I  

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd do Torunia.  Zwiedzania miasta z przewodnikiem w formie gry miejskiej, zobaczymy Krzywą Wieżę, Katedrę Św. Janów, ruiny Zamku Krzyżackiego, weźmiemy udział w warsztatach wypiekania pierników. Na zakończenie weźmiemy udział w seansie w Planetarium. Po zwiedzaniu przerwa na Starym Rynku na zakup pamiątek i pierników. Po przerwie około godz. 17:00 obiadokolacja. Powrót do hostelu, zakwaterowanie i obiadokolacja. Po chwili przerwy wieczorne wyjście na zwiedzanie  Fortu IV z pochodniami, dawnej twierdzy pruskiej. Powrót do hostelu na nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu udamy się na wybrane warsztaty tematyczne  w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy (bez gwarancji wejścia – w zależności od wyboru terminu wycieczki). Następnie przejedziemy do Grębocina do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, gdzie w przepięknej scenerii zabytkowego XIII-wiecznego kościoła weźmiemy udział w warsztatach piśmienniczych, papierniczych i drukarskich. Kolejno udamy się do Golubia-Dobrzyniu, gdzie zwiedzimy górujący nad miastem zamek krzyżacki. Po zwiedzaniu powrót do hostelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Bydgoszczy, zwiedzanie starego miasta, wyspa Młyńska, zabytkowe spichlerze, hala targowa, ratusz, katedra św. Marcina i Mikołaja. Następnie odwiedzimy Exploseum dawną niemiecką fabrykę materiałów wybuchowych. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną, po drodze czas na obiad we własnym zakresie. Przyjazd na miejsce zbiórki około godziny 20:00, zakończenie wycieczki.

 Cena: od 395 zł przy udziale min. 40-45 uczestników 

Istnieje możliwość wyboru innych atrakcji:

- rejs tramwajem wodnym w Bydgoszczy

- zabawa w JuraParku w Solcu Kujawskim

- Tężnie w Ciechocinku

Cena zawiera:

-  opiekę pilota

transport komfortowym autokarem

-  noclegi w hostelu w pokojach wieloosobowych z łazienkami wspólnymi

-wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

- bezpłatny udział  opiekunów

- ubezpieczenie NNW

- opłaty drogowe i podatek VAT

 Dodatkowo płatne: lokalni przewodnicy i programowe bilety wstępu


Opinie