Poznań

  • Ilość dni: 4 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 750 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha
Dzień I
Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd do Poznania. W pierwszej kolejności udamy się na Rynek. Na początku obejrzymy pokaz koziołków na ratuszowej wieży, a następnie rozpoczniemy zwiedzanie z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. kościół Franciszkanów, kościół Farny, Zamek Królewski na Górze Przemysła z wejściem na wieżę widokową,  Ostrów Tumski z katedrą i Zamek Cesarski. Następnie czas wolny. Możliwość odwiedzenia jednej z najciekawszych architektonicznie galerii handlowych w Polsce: Starego Browaru. Następnie spacer pod Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 (Poznańskie Krzyże w Dzielnicy Cesarskiej w Poznaniu, upamiętniający wydarzenia Poznańskiego Czerwca 56, oraz późniejszych wystąpień w PRL. Obiadokolacja i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień II
Po śniadaniu przejazd do rezerwatu przyrody „Meteoryt Morasko”. Przejście ścieżką edukacyjną. Ścieżka z tablicami edukacyjnymi prowadzi wzdłuż zespołu kraterów powstałych w wyniku spadku meteorytu żelaznego. Kilka tysięcy lat temu wchodzący w atmosferę meteoroid uległ fragmentacji, doprowadzając do powstania największego deszczu meteorytów żelaznych w Europie centralnej oraz szeregu kraterów. Pierwszy meteoryt odkryto tutaj w 1914 roku, a kolejne meteoryty odkrywane są do dzisiaj. Następnie czas wolny w centrum, obiadokolacja i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień III
Po śniadaniu przejazd do Palmiarni, następnie zwiedzanie Stadionu Lecha i przejazd do Laboratorium Samochodowego Skody. Chętni będą mieli okazję wypróbować symulator dachowania i zderzeń. Powrót do centrum, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień IV
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd do Kórnika, gdzie zwiedzimy zamek – muzeum - przepiękny obiekt architektoniczny mieszczący w swych wnętrzach słynna Bibliotekę Działyńskich oraz zbiory mebli.  Po zwiedzaniu kórnickich skarbów i spacerze po arboretum przejazd do Puszczykowa, na zwiedzanie Muzeum Arkadego Fiedlera, niezwykłego podróżnika i literata, który z pasją podchodził do podróży i  otaczającej go przyrody. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

W cenie:
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami 
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w hotelu
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT

Dodatkowo płatne:
Programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: 90zł/os.

Opinie