Polska Toskania - Lubuski szlak wina i miodu

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 2 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 425 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha

                                                   Zielona Góra -  czyli weekend w krainie wina 

Ponoć jedna z kropel krwi Bachusa spadła na tereny dzisiejszego województwa lubuskiego, a od XII wieku zaczęto uprawiać tam krzewy winorośli. Narodzinom winiarstwa sprzyjało ukształtowanie terenu – lekko pofałdowanego. Kapryśna pogoda nie zawsze sprzyjała – majowe przymrozki powodowały cierpki smak owoców.

Dzień I
Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd do Zielonej Góry. Udamy się do jedynego w Polsce Muzeum Wina, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji wina i z historią winiarstwa w regionie. Następnie spacer po Starym Mieście, zobaczymy Stary Rynek z pięknymi XIX-wiecznymi kamienicami, konkatedrę św. Jadwigi z XII wieku i Wieżę Łaziebną. Następnie udamy się do winnicy położonej w okolicy Zielonej Góry, gdzie przewodnik oprowadzi nas po winnicy, będziemy degustować lokalne wina, a kto zechcę będzie miał możliwość zakupu sadzonek i skosztowania wyrobów lokalnych np. kiszonych liści winogron czy regionalnych serów. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczór spędzimy w towarzystwie muzyki, przy smacznym jedzeniu i doskonałym winie. Nocleg. 

Dzień II
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy Lubuskiego Centrum Winiarstwa znajdującego się na Lubuskim szlaku wina i miodu, to jedyne w Polsce "żywe" muzeum wina, gdzie weźmiemy udział w warsztatach winiarskich. Następnie przejedziemy do Łagowa znanego głównie z malowniczo położonego zamku. Wejdziemy na szczyt wieży zamku joannitów, skąd będziemy podziwiać panoramę Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd w drogę powrotną. W drodze przerwa na obiad. Powrót na miejsce zbiórki. Zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów winiarskich lub kulinarnych.

Cena:
425 zł za osobę przy udziale min. 45 uczestników
435 zł za osobę przy udziale min. 40 uczestników
455 zł za osobę przy udziale min. 35 uczestników

W cenie:
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
- wyżywienie: śniadanie, obiad, kolację podczas imprezy integracyjnej 
- impreza integracyjna z muzyką 
- ubezpieczenie NNW
- opieka pilota
- podatek VAT i opłaty drogowe

Dodatkowo płatne: programowe bilety wstępu około:  100 zł/os, alkohol podczas imprezy integracyjnej. 

Opinie