Maroko - wyprawa marzeń - od oceanu po pustynię

  • Data od: 2020-08-09
  • Data do: 2020-08-16
  • Ilość dni: 8 dni
  • Transport: Samolot
  • Cena: 2950 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha
Dzień I
Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie  i przejazd na lotnisko w Berlinie. Wylot o godz. 7:00 i przylot do Marrakeszu o godz. 10:25. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, następnie wizyta w jednym z najpiękniejszych na świecie egzotycznych ogrodów -  Le Jardin Majorelle. Czas wolny na zakupy w okolicach placu Dzamaa Al Fna, powrót do hotelu i obiadokolacja. 

Dzień II
Po śniadaniu zwiedzanie „perły południa” – Marrakeszu. Marrakesz to Miasto z prawie tysiącletnią historią: Medyna Marrakeszu została wpisana na listę UNESCO. Podziwianie meczetu wraz z 77m minaretem Koutoubia z XII w. Przejście labiryntem uliczek suku z malutkimi sklepikami, okazja do zakupu miejscowych pamiątek: skórzanych i drewnianych wyrobów, dywanów, ceramiki. Wizyta w aptece berberyjskiej, gdzie odbędzie się prezentacja aromatycznych przypraw, kosmetyków oraz słynnego oleju arganowego. Czas wolny na samodzielne spacery na Placu Dżamaa Al Fna, który jest największą atrakcją turystyczną miasta. Będzie tu okazja do zetknięcia się z prawdziwym folklorem tego berberyjskiego miasta: zaklinaczami węży, treserami małp, akrobatami, gawędziarzami, sprzedawcami soków owocowych i ulicznymi handlarzami. Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III
Po śniadaniu całodniowa wycieczka do najwyższych w Maroko wodospadów – Ouzud. Nazwa wywodzi się z języka berberyjskiego ”ouzoud” czyli oliwka. Nazwane zostały tak ze względu na znajdujące się w pobliżu gaje oliwne. Ze szczytów wodospadów rozciąga się imponujący widok na okolicę. Na miejscu możemy spotkać dzikie małpki, które chętnie podjadają smakołyki dawane im przez ludzi. Powrót do Marrakeszu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV
Po śniadaniu wyjazd do Essaouiry. Przejazd niesamowitą krajobrazowo trasą o klimacie subsaharyjskim. Essaouira to dawny fenicki port, zwany przez Portugalczyków Mogador. Ta wspaniała twierdza nad Atlantykiem w biało-niebieskiej tonacji zachwyca wąskimi uliczkami i zaułkami, rybackim portem i sklepikami z wyrobami artystycznymi. Idealne miejsce na zakup marokańskiego rękodzieła. Szczególnie cenione są znane na całym świecie wyroby z drewna tui oraz srebra. W programie spacer po medinie czyli starym mieście, po suku (bazar) oraz po dzielnicy żydowskiej Mellah. Przejdziemy przez aleję armat z pięknym widokiem na Wyspy Purpurowe. Zwiedzimy również port rybacki. Czas wolny – obiadokolacja, zakwaterowanie grupy pozostającej na wypoczynku. Po przerwie podziwianie zachodu słońca nad Oceanem Atlantyckim, powrót do Marrakeszu na nocleg. 

Dzień V Przejazd na  pustynię 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez góry Atlas, zwiedzanie obronnej wsi – ksaru Ajt Bin Haddu – wpisanego na listę UNESCO, jest to ufortyfikowana osada która leży ok. 30 km od miasteczka Quarzazate. Ksar był tłem podczas zdjęć do filmów takich jak: „Gladiator” „ Gra o Tron” „Książe Persji” czy „Asterix i Kleopatra”. Następnie wizyta w zapierającym dech w piersiach wąwozie rzeki Dades, nocleg w dolinie Dades. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień VI
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do miejscowości Tamtatouchte, gdzie podczas spaceru po wsi będziemy mieli okazję zaobserwować, sposób życia miejscowej ludności. Następnie wizyta w fabryce dywanów, tkanych ręcznie przez tamtejsze kobiety. Następnie przejazd do najwyższego w Maroku wąwozu Todra, a następnie do Merzougi, skąd na wielbłądach dotrzemy do namiotów na pustyni. Obiadokolacja i nocleg pod rozgwieżdżonym niebem.

Dzień VII
Wczesna pobudka i oglądanie wschodu słońca na pustyni, przejazd na wielbłądach na śniadanie i wyjazd w całodzienną drogę powrotną do Marrakeszu. Przyjazd wieczorem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd na lotnisko odprawa biletowo-bagażowa, wylot o godzinie 11:05, przylot do Berlina o godz.16:25. Powrót na miejsce zbiórki, zakończenie imprezy. 


Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać paszport.

Cena: 2950 zł /os

W cenie:
- transfery na lotniska i z lotnisk
- transport podczas realizacji programu
- podróż samolotem z bagażem podręcznym (1 sztuka o wymiarach nieprzekraczających 56 x 45 x 25 cm, nie obowiązuje limit kilogramowy – pasażer powinien być jednak w stanie samodzielnie schować bagaż do schowka nad głową)
- opieka pilota-przewodnika 
- zakwaterowanie w hotelach 2* standard turystyczny (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
- wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
- ubezpieczenie NNW i KL
- podatek VAT

Dodatkowo płatne:
Programowe bilety wstępu, opłaty lokalne i przewodnik: 50 €
Bagaż rejestrowy: 15 kg - ok. 250 zł, 23 kg – ok. 290 zł

Kontakt: Anna Szadokierska tel. 516 003 666/ 91 421 06 63
e-mail: info@anawatour.pl

Opinie