Kotlina Kłodzka - klasy VII-VIII, szkoła średnia

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 4 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 760 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha

Integracja i dyscyplina w zespole - czego chcieć więcej? Proponujemy wyprawę, po której emocje długo nie opadną!

Śladami burzliwej historii - Kotlina Kłodzka

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 7:00 i przejazd w okolice Głuszycy, do Podziemnego Miasta Osówka, które powstało z inicjatywy III Rzeszy. Uczestnicy przekonają się w jakich warunkach musieli pracować więźniowie obozu Gross-Rosen i jeńcy wojenni dla osiągnięcia militarno-strategicznych celów Adolfa Hitlera, przepłyną podziemną rzekę łodzią desantową i pokonają zalane wodą korytarze przy użyciu źródła światła wyłącznie z latarek. Następnie wyruszą na ekspedycję w części naziemnej. Z pomocą mapy i instrukcji od przewodnika będą musieli odnaleźć historyczne budowle i wykonać zdjęcia. Następna część zadania polega na pokonaniu urwiska i odnalezieniu skarbu. W ten sposób cel zostanie osiągnięty. 

Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu rozpocznie się rekrutacja do wojska. Na początku każdego kandydata czeka test sprawnościowy pod okiem dowódcy. Po dokonaniu selekcji kandydaci składają przysięgę i zostają przydzieleni do właściwych sekcji. Otrzymują do wykonania zadania, które zadecydują o ewentualnym awansie. Następnie uczestnicy zostają skierowani na poligon. Ostateczny test, będzie polegał na pokonaniu przełomu rzecznego na pontonach (modyfikacja planu w razie niepogody) i rozwiązaniu zagadek typu escape room. Przy ognisku z kiełbaskami każdy poborowy otrzyma odznaczenie adekwatne do zasług. Powrót do ośrodka na obiadokolację.

Dzień III

Po śniadaniu grupa wyruszy na górską wędrówkę, po labiryncie wśród grzybów i blokowisk skalnych, głębokich szczelin i korytarzy. Błędne Skały i Szczeliniec Wielki to przyrodnicze perełki tego regionu, których nie można pominąć! Powrót do ośrodka, obiadokolacja, a po zmroku wojenna gra fabularna. Nocleg. 

Dzień IV

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kłodzka. Tutaj rozpoczniemy grę o fort w XVII-wiecznej Twierdzy Kłodzko. Dzięki niej uczestnicy przeniosą się w okres Wojen Śląskich mających ogromne znaczenie w historii regionu, przekonają się jak wyglądało życie i służba ówczesnych żołnierzy, a nawet poczują zapach prochu. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 20:00. Zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

W cenie:

- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w ośrodku (pokoje wieloosobowe, wspólne łazienki)
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
- opieka pilota i lokalnych przewodników
- bezpłatny udział opiekunów (1/15 uczestników)
- programowe bilety wstępu
- opłaty drogowe, parkingowe, klimatyczne, podatek VAT

Opinie