Kotlina Kłodzka - klasy IV-VI

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 3 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 560 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha

Jak powstają wulkany? Co znajduje się pod ziemią? Gdzie możemy znaleźć skarb? Jak wykonać gliniane naczynia i komu sprzyja Duch Gór? Wszystko wyjaśni nam:

"Podróż do wnętrza Ziemi"

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6:00 i przejazd do Wałbrzycha. Udamy się do Starej Kopalni - dawnej kopalni węgla kamiennego "Julia". Przewodnicy, którzy kiedyś pracowali tu jako górnicy, opowiedzą o swojej pożytecznej ale bardzo ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Zapewne niewiele osób, aż do tej pory, na własne oczy mogło się przekonać, jak wygląda maszyna górnicza! Miejsce to, jest także bardzo związane z tradycją wyrobów ceramicznych regionu. Uczestnicy własnoręcznie zaangażują się w jej poznanie, uczestnicząc w jednym z wybranych warsztatów (garncarskim, ceramicznym lub zdobniczym). Po zwiedzaniu przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu weźmiemy udział w zabawie połączonej ze zdobywaniem wiedzy: czy w Polsce występują wulkany, jak powstają, co to jest bazalt, granit i pumeks, jak pozyskujemy i do czego służą kamienie szlachetne? Uzyskamy też odpowiedź na inne nurtujące nas pytania. Zapewne niejeden z nas zawsze chciał spróbować niełatwej sztuki płukania złota. Teraz będzie ku temu najlepsza okazja (zajęcia przy naturalnym górskim potoku w otoczeniu przyrody). Powrót do ośrodka na obiad.

Po obiedzie spotkanie z Duchem Gór, który zabierze nas w tajemniczy świat górskich legend i przy pomocy m.in. zagadek, sprawdzi, jak radzimy sobie z odwagą i uczciwością. Każda osoba o czystym sercu otrzyma specjalne imię przyjaciela Ducha Gór oraz prezent. Następnie ognisko z kiełbaskami i zabawy integracyjne. Kolacja i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd do Ostrzycy, która jest jednym z kilku wygasłych wulkanów w Polsce, a jednocześnie najwyższym. Niesamowitą frajdą dla maluchów jest wejście na szczyt po kilkuset bazaltowych schodach (koniecznie trzeba zabrać ze sobą wygodne sportowe obuwie!). Przy odrobinie szczęścia, na szczycie spotkamy rzadkie motyle - pazie królowej.

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 18:00. Zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

W cenie wycieczki:

- transport autokarowy
- zakwaterowanie w ośrodku (pokoje 2-5 osobowe, wspólne łazienki)
- wyżywienie zgodnie z programem
- ognisko z kiełbaskami
- programowe bilety wstępu
- opieka pilota i lokalnych przewodników
- bezpłatny udział opiekunów (1/15 osób)
- opłaty drogowe, podatek VAT, opłata klimatyczne, parkingi

Opinie