Integracja na Mazurach - klasy VI-VIII, szkoły średnie

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 4 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 765 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha
Mazury - zielone płuca Polski i centrum aktywnego wypoczynku - nadal do końca nie poznane i pociągające swą urodą. Jeśli integracja to właśnie tam!

Integracja na Mazurach

Dzień I
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 1:00 i przejazd do Giżycka, gdzie zwiedzimy Twierdzę Boyen, ważny obiekt strategiczny Prus, a zarazem perełkę Mazur. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie i czas wolny. Korzystanie z boisk do gry w piłkę siatkową/nożną, wypoczynek na plaży na terenie ośrodka. obiadokolacja. Wieczorem zespołowa gra terenowa. Nocleg. 

Dzień II
Po śniadaniu udamy się na spływ kajakowy rzeką Krutynią. Szlak ten jest uważany za jedną z najpiękniejszych tras kajakowych w Europie. Startujemy w Krutyni. Po około kilometrze dopływamy do młyna wodnego w Zielonym Lasku, gdzie musimy przenieść kajaki. Rzeka ma tutaj łagodny nurt, a czysta woda pozwala na przyglądanie się wodnym zwierzętom, jak w akwarium. Po drodze możemy podziwiać bujną roślinność, która niekiedy tworzy na powierzchni wody zielone dywany chętnie zasiedlane przez stada różnobarwnych ważek. Po ok. godzinie dotrzemy do Rasochy - odpoczynek i czas na posiłek. Dalsza droga prowadzi nas na zmianę przez dziki krajobraz, rozległe łąki, nieliczne zabudowania i zadrzewione brzegi koryta rzecznego. Krajobraz zmienia się dynamicznie. Mijamy Wojnowo i dopływamy do Ukty, gdzie kończymy spływ. Powrót do ośrodka, a następnie wyprawa z leśnikiem, który zaprezentuje nam faunę i florę Puszczy Piskiej. Grupa podzieli się na zespoły, z których każdy otrzyma do wykonania zadanie sprawdzające spostrzegawczość i wiedzę. Powrót do ośrodka na obiadokolację. Nocleg.

Dzień III
Po śniadaniu udamy się na rajd rowerowy. Trasa została opracowana i oznaczona przez pracowników Dyrekcji Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. Na początku w Kadzidłowie odwiedzimy Park Dzikich Zwierząt, w którym zobaczyć można daniele, jelenie, dziki, bobry, a nawet wilki. Stamtąd wyruszymy w drogę (30 km) rowerami do Leśniczówki Pranie nad Jeziorem Nidzkim, gdzie wypoczywał i tworzył K.I. Gałczyński. Po drodze zobaczyć można młyn wodny i głazy w wyeksploatowanej żwirowni. W trakcie rajdu, przerwa na posiłek. Powrót do ośrodka, obiadokolacja i czas wolny. Po zmierzchu zabawy integracyjne przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Nocleg.

Dzień IV
Po śniadaniu przejazd do Wilczego Szańca, czyli byłej kwatery wojennej Adolfa Hitlera. Jest to miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. Bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami, rozmachem i solidnością. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

W cenie:
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w ośrodku
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
- opieka pilota
- opieka lokalnych przewodników
- bezpłatny udział opiekunów (1/15 uczestników)
- bilety wstępów
- spływ kajakowy
- rajd rowerowy
- wyprawa z leśnikiem


Mijamy wieś Wojnowo i dopływamy do Ukty, gdzie na lewym brzegu rzeki przed drogowym mostem kończymy spływ.

Spływ można przedłużyć o 4 km i wpłynąć na jezioro Duś, aby zwiedzić klasztor starowierców i cerkiew prawosławną w Wojnowie (ok. 2 godz. wraz ze zwiedzaniem).


Opinie