Gruzińska przygoda

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 8 dni
  • Transport: Samolot
  • Cena: 3645 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha


Dzień I
Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie, przejazd na lotnisko w Berlinie/Poznaniu. Odprawa i wylot do Kutaisi. Po przylocie, krótkie zwiedzanie miasta (parlament, monastyr Gelati – z zewnątrz, w miarę możliwości: Jaskinię Prometeusza). Obiadokolacja powitalna, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
 
Dzień II
Po śniadaniu przejazd do Tbilisi i zwiedzanie jednego z najstarszych miast na świecie: Stare Miasto, wjazd kolejką linową na górujące nad Tbilisi wzgórze – tuż obok zamku Narikała (głównej twierdzy miasta) – rozpościera się stąd piękny widok na stolicę Gruzji. Zobaczymy też Gruzińskie Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest słynne “złoto Kolchidy”, Most Pokoju, dzielnicę Łaźniową - starodawne Banie w Tbilisi, spacer po starym mieście. Zakwaterowanie w hotelu i popołudniowy wypoczynek. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.
 
Dzień III - wymiennie w zależności od pogody
Po śniadaniu przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki – m.in. Monastyr Świętej Nino - Bodbe oraz grób św. Nino. Miasteczko miłości Sighnaghi - malowniczo położona osada, z której rozpościera się widok na sławną dolinę Alazani. Czas wolny w Sighnaghi. Następnie degustacja wina w lokalnej winiarni (przy mniejszej grupie - mała lokalna winnica/muzeum oraz poczęstunek w postaci tradycyjnych Mcwadi - szaszłyków), kolejna degustacja w tunelu Khareba (2 gatunki wina, piękny tunel z wielowiekową historią). Nasza trasa wiedzie wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu. Obiadokolacja w postaci tradycyjnej supry z pokazem tańców narodowych i śpiewu gruzińskiego w Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.
 
Dzień IV - wymiennie w zależności od pogody
Po śniadaniu przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną (nazwa pochodzi z XIX wieku) – jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Zwiedzamy twierdzą Ananuri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri. Z miejscowości Stepancminda rozpościera się piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.) i położoną na wysokości 2170 m. XIV-wieczną cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba).  Wjazd na wzgórze samochodami terenowymi. Czas wolny w Stepancminda. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.
 
Dzień V
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy stare miasto oraz monumentalną  katedrę Sweti Cchoweli (XI w.). Czas wolny. Degustacja pierożków chinkali, w restauracji słynącej z najlepszych wyrobów w regionie. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem monastyru Jvari (VI/VII w.) , z którego roztacza się widok na rozlewisko rzek Kura i Aragwa. Następnie przejazd do Gori. Zwiedzanie malowniczego starożytnego miasta skalnego Upliscciche oraz – dla chętnych – Muzeum Stalina. Przejazd do Achalciche. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień VI
Po śniadaniu zwiedzanie największego skalnego miasta i klasztoru w Wardzi. Niesamowite dzieło pracy ludzkich rąk pochodzące z XIIw. Po drodze zobaczymy twierdzę Chertwisi, następnie zrobimy postój w Achalciche, gdzie zobaczymy odrestaurowaną twierdzę Rabati (wejście na dziedziniec). Udamy się w kierunku wybrzeża Morza Czarnego, po drodze odwiedzimy również Borjomi - sławne uzdrowisko, od wieków słynące z leczniczych wód mineralnych. Przejazd do Kobuleti. Zakwaterowanie w hotelu Kobuleti. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień VII
Śniadanie, wyjazd w okolicy godzin południowych. Podjedziemy pod granicę z Turcją, gdzie zobaczymy miejscowość Sarpii. Udamy się do Batumi, w którym czeka nas spacer sławną promenadą miasta. Zobaczymy m.in. pomnik Alego i Nino, wieżę alfabetu Gruzińskiego, Teatr Letni i Tańczące Fontanny. Czas wolny w centrum Batumi. Dla chętnych zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, skąd rozpościera się piękny widok na zatokę, nad którą wznosi się miasto. Pożegnalna obiadokolacja w Batumi. Wieczorny spacer po oświetlonym mieście.  Powrót na nocleg do Kobuleti.
 
Dzień VIII
Wykwaterowaniu, przejazd na lotnisko w Kutaisi. Odprawa i wylot do Berlina/Poznania. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik powinien posiadać paszport lub dowód osobisty.

Cena: 3645 zł za osobę przy udziale min. 25 uczestników 

Ceny biletów lotniczych w zależności od wybranego terminu mogą ulec zmianie, co wiąże się ze zmianą ceny wycieczki.

W cenie:
- transfer na lotniska i z lotnisk
- lot z bagażem podręcznym
- zakwaterowanie w standardzie 3*** - pokoje TWIN/DOUBLE z łazienką;
- wyżywienie HB w postaci obfitych śniadań i obiadokolacji z trunkami regionalnymi i napojami (obiadokolacje w postaci bogatego, obfitego bufetu z kilkoma daniami);
- pełna usługa transportowa klimatyzowanym autokarem (transfer, transport, paliwo);
- obsługę polskojęzycznego przewodnika;
- pełen wrażeń wjazd samochodami 4x4 na wzgórze Gergetii (Cminda Sameba);
- degustacja lokalnych win w winnicach Kachetii;
- wystawna obiadokolacja w postaci gruzińskiej Supry, z pokazem tańców narodowych i śpiewu; 
- zapas tradycyjnego gruzińskiego wina dla gości;
-- ubezpieczenie NNW i KL
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- podatek VAT

Dodatkowo płatne:
Programowe bilety wstępu ok: 35 €/os.Opinie