Bawaria - baśniowe zamki i alpejskie krajobrazy

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 5 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 1300 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha

 

Dzień I: Norymberga

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 4:00 i przejazd do Norymbergii, miasta słynącego z wyrobów cukierniczych (pierników, marcepanów i ciastek zwanych Spekulatiu) zobaczymy m. in. górujące nad miastem: zamek cesarski, zamek burgrabiego i zamek miejski, na Rynku Staromiejskim wznoszące się: ratusz i dwa gotyckie kościoły oraz kościół św. Marty, którego okna stanowią najstarsze i najcenniejsze dzieła ikonografii na świecie. Czas wolny. Następnie obiadokolacja, przejazd do hostelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień II: Monachium

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Monachium i zwiedzanie. Zobaczymy z zewnątrz: symbol miasta Kościół NMP, Marienplatz z Starym i Nowym Ratuszem, targ żywności, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera. Czas wolny. Następnie przejazd do hostelu w okolicy Garmisch-Partenkirchen, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III: Bawarskie zamki

Po śniadaniu zwiedzanie malowniczego Zamku Neuschwanstein, zwanego „Łabędzim” o baśniowej budowli, który zainspirował Walta Disneya i którego logo było wzorowane właśnie na konturach tej budowli. Spacer po Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Następnie zobaczymy Zamek Hohenschwangau – średniowieczny zamek fortecę, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik. Na zakończenie zobaczymy rokokowy Pałac Linderhof (z zewnątrz) - spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej). Wieczorem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV: Zugspitze -  Garmisch-Partenkirchen

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Ettal – jednego z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, zobaczymy  klasztor i bazylikę. Krótka przerwa na zakup miejscowych wyrobów. Następnie przejedziemy pod masyw Zugspitze (2.965 m n.p.m.), wjedziemy na najwyższy szczyt Niemiec kolejką linową, skąd przy dobrej widoczności można delektować się panoramą pięciu krajów – Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Francji oraz widokiem alpejskiego lodowca, na którym znajduje się najwyżej w Niemczech położona kapliczka oraz tzw. „drzewko majowe”. Zjazd kolejką. Na zakończenie dnia przejedziemy do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, przespacerujemy się po zimowej stolicy Niemiec, m. in. z zabytkową ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowym i parkiem zdrojowym. Przejazd do hotelu w okolicy Bambergu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V: Bamberg

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wizyta w Bambergu - spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wizyta m. in. w Katedrze Cesarskiej słynącej z bogatych rzeźb i zdobień. Zobaczymy także pałac biskupi, Alte Hofhaltung, przejdziemy nad Małą Wenecją (Klein Venedig) z malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Pegnitz i obok ratusza położonego na niewielkim moście, czas wolny – posiłek we własnym zakresie. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki ok. godz. 23:00, zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!

Cena: 1300 zł przy udziale min. 45 uczestników 

Cena zawiera: 

- transport komfortowym autokarem

- zakwaterowanie w hostelach/ schroniskach młodzieżowych (pokoje wieloosobowe, wspólnie łazienki)

- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

- bezpłatny udział 3 opiekunów

- opieka pilota

- opłaty parkingowe i drogowe

- ubezpieczenie NNW i KL

- podatek VAT

Dodatkowo płatne: programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 Euro/os.


Opinie