3 stolice - Wiedeń, Praga, Budapeszt

  • Data: Termin dowolny
  • Ilość dni: 4 dni
  • Transport: Autokar
  • Cena: 765 zł
Zarezerwuj

Formularz rezerwacyjny

Wciśnij pole Captcha

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Budapesztu, po drodze krótkie postoje.

Dzień II

Rano przerwa na śniadanie we własnym zakresie. Przyjazd do Budapesztu około południa. Zwiedzanie rozpoczniemy od prawobrzeżnej części stolicy Węgier – Budy. Zobaczymy Zamek Królewski – dawną siedzibę węgierskich królów, Pałac Królewski, Kościół św. Macieja Dalej zobaczymy Parlament oraz Katedrę św. Stefana – jedną z największych kościołów na Węgrzech.  Przejedziemy na Górę Gellerta, która wznosi się 139 metrów nad Dunajem i niegdyś uważana była za miejsce spotkań czarownic. Dziś stoją tam Cytadela i pomnik Wolności oraz roztacza się wspaniała panorama miasta. Po zwiedzaniu obiadokolacja. Przejazd do hostelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu i  wykwaterowaniu, przejedziemy do Wiednia. Na początek przejedziemy Ringiem, by zobaczyć najważniejsze zabytki Wiednia, następnie przespacerujemy się po Starym Mieście. Zwiedzanie, w programie m.in. Stare Miasto – Katedra Św. Szczepana - symbol miasta, ulica Graben z Kolumną Św. Trójcy, Kohlmarkt - reprezentacyjna i najdroższa ulica Wiednia, na której zlokalizowane są ekskluzywne sklepy luksusowych, światowych marek. Czas wolny. Następnie Hofburg – zimowa rezydencja Habsburgów: kościół oo. Kapucynów, gdzie pochowani są członkowie rodziny cesarskiej. Po południu wyjazd, przejazd do miejsca zakwaterowania w okolice Brna, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień IV

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczniemy od najstarszej części miasta - 1000-letniego kompleksu pałacowo – parkowego Hradczany z monumentalną Katedrą św. Wita, Pałacem Prezydenta, Zamkiem Królewskim, Skarbcem. Przespacerujemy się „Małą Straną” - dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola, wypełnionego barokowymi rzeźbami świętych. Następnie labiryntem uliczek Starego Miasta Praskiego przejdziemy na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się Ratusz z zegarem „Orloy” oraz pomnik Jana Husa. Po zwiedzaniu przerwa na zakup pamiątek i posiłek we własnym zakresie. Po przerwie wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki następnego dnia ok. godziny 2 – 3 w nocy. Zakończenie wycieczki.


Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Każdy uczestnik powinien posiadać przy sobie paszport lub ważny dowód osobisty.

Cena:

765 zł za osobę przy udziale min. 45 uczestników 

780 zł za osobę przy udziale min. 40 uczestników

W cenie:

- transport komfortowym autokarem

- zakwaterowanie w hotelu (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)

- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

- opieka pilota

- ubezpieczenie NNW i KL

- podatek VAT i opłaty drogowe

- bezpłatny udział opiekunów

 Dodatkowo płatne: lokalni przewodnicy i programowe bilety wstępu

 

Opinie