menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Lizbona z Fatimą

Miejsce:Lizbona
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:--
Cena:2440zł
Dzień I

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Lizbony wg aktualnego planu lotu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


Dzień II

Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Wejście na mury obronne, skąd można podziwiać wspaniały widok na miasto, Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra - jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami - najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie. Spacer po dzielnicy Bairro Alto o artystycznym charakterze, gdzie skupia się nocne życie miasta. Czas na kawę w słynnej Café a Brasileira (we własnym zakresie).


Dzień III

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Lizbony. W programie między innymi przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejazd jedną z największych atrakcji miasta - windą Santa Justa. Spacer: kościół św. Rocha; ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Wejście na jeden z punktów widokowych z którego można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Powrót do hotelu ? chwila wolnego, obiadokolacja i dla chętnych wieczór fado w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.


Dzień IV

Po śniadaniu przejazd do Fatimy, gdzie odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Wieczorem powrót do Lizbony, obiadokolacja i nocleg.


Dzień V

Po śniadaniu przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Spacer po Belém: Pomnik Odkryć Geograficznych, jedna z wizytówek miasta, wieża Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Następnie przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot o godz. 18:15. Planowy przylot o godz. 22:45. Powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki ok. godz. 2:00 w nocy.


Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Każdy uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport.


Cena: 2440 zł od osoby przy 30 uczestnikach


W cenie:

- transfery na lotniska i z lotnisk

- transport autokarowy podczas realizacji programu na miejscu

- przelot na trasie: Berlin-Lizbona-Berlin z bagażem podręcznym

- zakwaterowanie w hotelu (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)

- wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje

- ubezpieczenie NNW i KL

- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opieka pilota

- podatek VAT


Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, komunikacja metrem, taksa miejska w hotelu - ok. 45 ?

Bagaż rejestrowy 20 kg ? 300 zł w 2 strony

Wieczór fado ? dla chętnych: 45 ?