menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

W labiryncie skał i tajemniczych korytarzy

Miejsce:Osówka
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:340sł
Dzień I:

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6:00, przejazd do Kompleksu Osówka. Tajemnicze Podziemne Miasto zwiedzimy z przewodnikiem. Podczas zwiedzania poznamy podziemia oraz część naziemną obiektu. Wycieczka rozpoczyna się rozwiązaniem krzyżówki tematycznej. Przed wejściem do podziemi dzieci wylewają gipsowe formy. W podziemiach rozwiązują zadania o nietoperzach, owadach oraz zadania związane z geologią (skały, minerały). Uczestnicy oglądają wystawy: zabezpieczenie obiektów podziemnych, nietoperze Podziemnego Miasta, wyposażenie żołnierzy podczas walk na froncie, uzbrojenie armii na frontach II Wojny Światowej, sprzęty używane podczas budowy obiektu. Przenoszą się w chodniku dźwiękowym do roku 1945. Po wyjściu odbierają odlewy gipsowe (gipsowe figurki są nagrodą dla najbardziej aktywnych podczas zwiedzania). Po przerwie przejazd do Dusznik Zdroju, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.


Dzień II:

Po śniadaniu udamy się z przewodnikiem na punkt widokowy Szczeliniec Wielki, zobaczymy zabawne formacje skalne przypominające kształtem ludzi i zwierzęta. Następnie przejdziemy przez labirynty bajecznie ukształtowanego zespołu Błędnych Skał w Górach Stołowych. Po przerwie przejedziemy do Czermnej na zwiedzanie jedynej w Polsce Kaplicy Czaszek. Na zakończenie spacerujemy się po Uzdrowisku Kudowa, gdzie spróbujemy wody zdrojowej. Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.


Dzień III:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie będziemy uczestniczyć warsztatach czerpania papieru. Następnie przejedziemy do Złotego Stoku, gdzie zwiedzimy kopalnię złota, przejedziemy się podziemną kolejką i wejdziemy do Muzeum Minerałów. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki ok. godz. 20:00.


Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.


Cena:

340 zza osobę przy udziale min 45 uczestników


W cenie

- transport komfortowym autokarem

- zakwaterowanie w pensjonacie (pokoje wieloosobowe, wspólne łazienki)

- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

- opieka pilota

- opieka przewodnika górskiego

- bezpłatny udział opiekunów 1/15 uczniów

- ubezpieczenie NNW

- opłaty drogowe i podatek VAT


Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu: 75 zł