menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Karkonosze z Dreznem i Pragą - 4 dni

Miejsce:Zwiedzanie
Termin:2019-05-06 - 2019-05-09
Liczba dni:4
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:miejsce zbiórki
Cena:580 zł*

Karkonosze z Dreznem i Pragą - 4 dni

Ramowy program wycieczki:


Dzień I: Szklarska Pręba
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6:00 i przejazd do Szklarskiej Poręby. Przyjazd po południu. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru do wodospadu Szklarki, następnie zatrzymamy się w centrum ? chwila czasu wolnego przy skwerze Radiowej Trójki, chętni będą mogli zjechać letnim torem saneczkowym, możliwość zakupu górskich pamiątek. Następnie przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II: Praga
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Pragi. Na początek udamy się do zabytkowej część miasta: prawie 1000-letni kompleks pałacowy Hradczany z Katedrą św. Wita, Pałacem prezydenta, Zamkiem Królewskim, Skarbcem. Przespacerujemy się ?Małą Stroną?, dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola, wypełnionego barokowymi rzeźbami świętych. Następnie przejdziemy labiryntem uliczek Starego Miasta Praskiego na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się Ratusz z zegarem ?Orloy?, pomnik Jana Husa oraz jeden z największych placów Pragi - Plac Wacława. Przerwa na zakup pamiątek i obiadokolację. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do ośrodka późnym wieczorem, nocleg.

Dzień III: Adrspach
Po śniadaniu przejazd do Adrspach i spacer po Skalnym Mieście ? 3,5 kilometrowym szlaku. W trakcie spaceru będziemy podziwiać niesamowite skalne figury. Następnie przejazd do Kowar, gdzie zwiedzimy Podziemną Trasę Turystyczno ? Edukacyjną Kopalni ?Liczyrzepa? ? Sztolnie Kowary. Podczas eksploracji podziemi kopalni czeka wiele atrakcji m. in.: wystawa minerałów sudeckich z tajemniczym ?Złotem Dolnego Śląska?, prawdziwy skład materiałów wybuchowych, podziemna grota laboranta, wystawa miniatur bomb ?Atomowy Wyścig Zbrojeń?, replika bomby uranowej Little Boy połączona z opowieścią lektora o Hiroszimie + pokaz laserowy. Powrót do Karpacza i obiadokolacja. Nocleg.

Dzień IV: Drezno i Miśnia
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do przejazd do Miśni. Zwiedzimy tam słynną fabrykę porcelany. Następnie przejazd do Drezna. Spacer po Drezdeńskiej starówce: zobaczymy słynny Kościół Marii Panny ? jeden z najważniejszych zabytków Drezna, Plac Teatralny z Operą Sempera, rezydencję dynastii Wettynów, która jest centralnym punktem starówki, gdzie dziś mieści się kilka sal muzealnych, Orszak Książąt, czyli mozaikę zdobiąca zewnętrzny mur okalający przyzamkowy dziedziniec turniejowy. Zobaczymy także Katedrę św. Trójcy z kryptą Wettynów, gdzie znajdują się szczątki dawnych władców Saksonii, Zamek Augusta, fabrykę tytoniu, która wygląda jak orientalny meczet, Residenzschloss ze skarbcem królów saskich ? zwany Grünes Gewölbe, pałac Zwinger skrywający Galerię Malarstwa Dawnych ? zwiedzanie wnętrz. Po zwiedzaniu przerwa na zakup pamiątek i posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórka ok. północy, zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu

Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Każdy uczestnik powinien posiadać paszport lub dowód osobisty na przejazd do Czech

Cena wycieczki 4-dniowej

580 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach

Cena zawiera:

- opiekę pilota
- opiekę przewodnika podczas wycieczki górskiej
- opłaty parkingowe i drogowe
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w ośrodku (pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami)

- opłaty drogowe i podatek VAT
- udział 3 opiekunów bezpłatnie
- ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne programowe bilety wstępu:

Programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: 130 zł/os

Kontakt: Anna Szadokierska, tel. 91 421 06 63, kom. 516 003 666, e-mail: info@anawatour.pl