menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Badenia, Wittenberga i Schwarzwald

Miejsce:Badenia
Termin:2018-05-30 - 2018-06-03
Liczba dni:5
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:1290,00 zł

Badenia, Wittenberga i Schwarzwald

Termin: 2018

Dzień I
 
Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie o godz. 1:00 i przejazd do Burg Hohenzollern, gdzie zwiedzimy Zamek Hohenzollern - jedna z największych i najznamienitszych niemieckich warowni obronnych. Twierdza usytuowana jest na malowniczym wzniesieniu zwanym potocznie Zollerberg (855 metrów n.p.m.). Następnie przejazd w okolice Zell am Harmersbach, zakwaterowanie w ośrodku/pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień II
 
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Zell am Harmersbach. Przespacerujemy się po historycznej starówce, zwiedzimy Muzeum Wieża Bociania, w którym znajduje się obraz "Taniec śmierci" z 42 figurami z terakoty, wystawa porcelany, niezwykły zegar astronomiczny, a także zbiory minerałów i monet. Odwiedzimy także historyczną drukarnię gazet. Następnie spacer po Lahr (Schwarzwald), w trakcie którego zobaczymy stary i nowy ratusz, ruiny dawnych murów miejskich i park miejski. Następnie wizyta w barokowym mieście leżącym na styku 3 państwa ? Ettenheim, gdzie przespacerujemy się po ogrodzie książęcym. Wejście do Muzeum Wina oraz degustacja wina w winnicy. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień III
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Triberg - niewielkiego górskiego miasteczka. Zobaczymy tam najwyższy wodospad w Niemczech. Zwiedzimy Muzeum Zegarów ? Kukułek z największym zegarem-kukułką na świecie w skali 60:1 i zobaczymy największą europejską wystawę katarynek. Kolejno we Freiburgu przespacerujemy się po jednej z najpiękniejszych niemieckich starówek, poprzecinanej malutkimi strumyczkami, nazywanymi tu ?Bächle?, biegnącymi wzdłuż chodników, zobaczymy Rathausplatz ze Starym i Nowym Ratuszem, gotyckim Kościołem św. Marcina oraz fontanną z pomnikiem mnicha i alchemika Bertholda Schwarza, który, jak mówią, wynalazł tu proch, zwiedzimy Katedrę Najświętszej Marii Panny, zobaczymy Münterplatz i Historyczny Dom Towarowy (Historisches Kaufhaus) z 1532 roku z ciemnoczerwoną fasadą i kolorowymi narożnymi wieżyczkami i odwiedzimy Dom Win Badeńskich - degustacja win typowo badeńskich. Następnie przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.
 
Dzień IV
 
Po śniadaniu przejazd do Staufen ? historycznego miasta Fausta. Podczas spaceru zwidzimy starówkę i zobaczymy historyczny most nad rzeką Todtnau. Następnie ujrzymy urokliwy wodospad, wejdziemy na wieżę widokową, skąd będziemy obserwować przepiękną panoramę okolicy Titisee ? Neustadt, popłyniemy w rejs statkiem po jeziorze Titisee, zobaczymy największą naturalną skocznię narciarską w Niemczech i przejedziemy się kolejką Zäpfle-Bähnle przez bajeczne krajobrazy Fürsatzhöhe na wysokość 1070m. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień V
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Rothenburg ob der Tauben - bajecznego średniowiecznego miasteczka w północnej Bawarii. Przespacerujemy się po starówce, zwiedzimy Muzeum Bożego Narodzenia z czynnym przez cały rok, ponoć największym w Europie, bożonarodzeniowym sklepem. Na koniec spacer po parku z cudownym widokiem na rzekę Tauber. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki ok. godz. 3:00 następnego dnia.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik powinien posiadać paszport lub dowód osobisty.
 
Cena:
 
1290 zł za osobę przy minimum 45 uczestnikach
 
W cenie:
 
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w ośrodku/pensjonacie
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW i KL
- opłaty drogowe i podatek VAT
 
Dodatkowo płatne:
 

Programowe bilety wstępu: 80 Euro/os.