menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Rumunia z Hajduszoboszlo i Kraków

Miejsce:Rumunia
Termin:2018-05-27 - 2018-06-02
Liczba dni:7
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:1270
 
 Rumunia z Hajduszoboszlo i Energylandia
Termin: 2018
 
 
Dzień I.
 
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 11:00 i przejazd na Węgry.
 
Dzień II:
 
Przyjazd do Hajduszoboszlo ? całodzienny relaks i wypoczynek na basenach termalnych. Wyjątkowe baseny tematyczne urządzone są w stylu różnych epok i klimatów. Każdy z nich zachwyca niepowtarzalnymi widokami. Na kąpiących się w basenach czekają rozmaite atrakcje: masaże strumieniami wody, masaże uciskowe, źródła, prądy znoszące, kąpiele bąbelkowe, wirówki itp. Po południu obiadokolacja, przejazd do hotelu na zakwaterowanie, nocleg.
 
Dzień III
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Kluż-Napoka (Cluj). Jest to ważne miasto przemysłowe i uniwersyteckie, w którym zobaczymy stare miejskie place i zabytkowe obiekty sakralne. Na Placu Avrama Incu będziemy podziwiać piękną prawosławną katedrę, Teatr Narodowy i Statuę Avrama Incu. Następnie przejdziemy na Plac Unii z pomnikiem Króla Macieja Korwina i gotyckimi kamienicami. Zobaczymy również Plac Mihai Viteazul, Plac Luciana Blagi ze słynną Biblioteką Uniwersytecką, ulicę Uniwersytecką z budynkiem szkoły wyższej i kościołem reformowalnym oraz ulicę Georga Baritiu, przy której znajduje się Uniwersytet Techniczny. Następnie przejazd do miejscowości Turda, gdzie zwiedzimy jedną z najstarszych i największych kopalni soli na terenie Europy ? Turda Salina. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolice Braszowa, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień IV
Po śniadaniu podziwiać będziemy w Rasnovie tzw. zamek chłopski (wewnątrz) zbudowany przez mieszkańców okolicznych wiosek na podwalinach dawnego zamku Krzyżackiego, a następnie - położony na przełęczy biały zamek Bran (wewnątrz), zwany również zamkiem Drakuli. Kolejno zwiedzanie Braszowa - jednego z najważniejszych i najpiękniejszych miast Transylwanii. Pójdziemy na spacer po głównym placu z zabytkowym gotyckim ratuszem, kamienicami i Czarnym Kościołem. Przejdziemy uliczką Sznurową ? najwęższą uliczką w Europie i zobaczymy mury miejskie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień V
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Sybin. W mieście artystów przespacerujemy się po zabytkowym centrum, gdzie zobaczymy m.in. charakterystyczne budynki z ?oczami?, XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów i żelazny Most Kłamców. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Kluż Napoka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
 
Dzień VI
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, całodniowy przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień VII
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Krakowa: Stare Miasto, Wawel, Kościół Mariacki, Kazimierz. Obiadokolacja i wieczorny wyjazd drogę powrotną. Przyjazd następnego dnia ok. 3:00 w nocy.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty.
 
Cena:
1270 zł za osobę
 
W cenie:
 
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w hostelach, pokoje wieloosobowe z łazienkami
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej
- opieka pilota
- bezpłatny udział opiekunów 1/15 uczniów
- ubezpieczenie NNW i KL
- opłaty drogowe i podatek VAT
 
Dodatkowo płatne: programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: 75 Euro