menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

CZECHY PÓŁNOCNE, ŚRODKOWE I WSCHODNIE

Miejsce:Czechy
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:790 zł

Czechy północne, środkowe i wschodnie
Przepiękna kraina natury i zamków

Proponowany termin: 29.04.-03.05.2017

Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I Harrachov, Korenov
 
Zbiórka o godz. 3:45. Wyjazd z miejsca zbiórki w Białogardzie o godz. 4:00. Przejazd do Harrachova, gdzie zobaczymy słynną skocznię narciarską mamucią oraz zwiedzimy Hutę szkła, drugą najstarsza huta szkła w Czechach. W czasie zwiedzania można zobaczyć dawny tradycyjny sposób produkcji szkła, obejrzeć muzeum i browar. Po przerwie udamy się w krótką podróż kolejką zębatą do miejscowości Tanwaldu. Stamtąd przejedziemy do miejsca zakwaterowania w Turnovie. Na zakończenie dnia zjemy wspólną obiadokolację regionalną, spróbujemy słynnych czeskich potraw. Nocleg.
 
Dzień II Zamek Kost, Czeski Raj, Jicin
 
Po śniadaniu o 9:00 przejedziemy na zwiedzanie Zamku Kost, jeden z najlepiej zachowanych gotyckich zamków w Czechach, który nigdy nie został zdobyty. Następnie przejedziemy do Czeskiego Raju ? skalnego miasta, gdzie zobaczymy różnorodne ostańce skalne o wysokości od 350 do 450 m. Prachovskie skały to idealne miejsce na spacer, podziwianie niezwykłej natury, fotografowanie przyrody. Na zakończenie odwiedzimy Jičín, w którym zamieszkuje słynny Rumcajs ? bohater bajki, którą pamięta wiele pokoleń. Odwiedzimy zakład szewski Rumcajsa, gdzie przeniesiemy się w czasie. Czas wolny na malowniczym Rynku. Po spacerze powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień III Kutna Hora
 
Po śniadaniu 9:00 przejedziemy do Kutnej Hory, która wraz centrum historycznym, wpisane jest na Listę Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Stanowi unikalny kompleks architektury średniowiecznej i barokowej, z ponad trzema setkami obiektów. Zobaczymy m. in. siedzibę królewską Valašski Dvůr, unikalną świątynię św. Barbary oraz słynną na całym świecie kaplicę w Sedlcu, zdobioną rzeźbami z ludzkich kości. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem wspólna zabawa przy muzyce mechanicznej (bez obsługi dj-a) i nocleg.
 
Dzień IV Bozkov, Liberec
 
Po śniadaniu przejedziemy do Bozkowa na zwiedzanie jedynych w Czechach północnych dolomitowych jaskiń. Następnie przejedziemy w okolice Liberca, gdzie wjedziemy na górę Ještěd - patrząc na nią po raz pierwszy można pomyśleć, że na jej szczycie wylądował właśnie statek kosmiczny. Niezwykły obiekt w kształcie hiperboloidy, w którym znajduje się hotel i nadajnik telewizyjny, stał się jednym z symboli tego regionu. Następnie przejazd do Zamku Vranov ? zwiedzanie wewnątrz. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V Kuks, Nachod
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu o godz. 8:00 przejedziemy do miejscowości Kuks - jednego z najpiękniejszych kompleksów barokowych w Czechach. Następnie udamy się na zwiedzanie browaru Piwowar w Nachodzie. Po przerwie wyjazd w dalszą drogę powrotną, w drodze przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych ok. 22:00
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!
 
Cena: 790 zł/os. przy 45 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • transport autokarem
  • opłaty parkingowe i drogowe
  • 4 noclegi w pokojach 2, 3 ? osobowych z łazienkami w hotelu o standardzie turystycznym
  • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, w tym kolacja regionalna z muzyką własną
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT
  • bezprzewodowy system Tour Guide

Cena zawiera: bilety wstępu i lokalni przewodnicy ? 160 zł