menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Bawaria - baśniowe zamki, alpejskie krajobrazy

Miejsce:Bawaria
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:od 1540 zł
 
Bawaria - baśniowe zamki, alpejskie krajobrazy
Termin: 2018
 
 
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I: Norymberga

Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie o godz. 4:00 i wyjazd do Niemiec. Przyjazd do Norymbergii, miasta słynącego z wyrobów cukierniczych (pierników, marcepanów i ciastek zwanych Spekulatiu) zobaczymy m. in. górujące nad miastem: zamek cesarski, zamek burgrabiego i zamek miejski, na Rynku Staromiejskim wznoszące się: ratusz i dwa gotyckie kościoły oraz kościół św. Marty, którego okna stanowią najstarsze i najcenniejsze dzieła ikonografii na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w okolicy Norymbergii, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II: Monachium

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Monachium i zwiedzanie. Zobaczymy z zewnątrz: symbol miasta Kościół NMP, Marienplatz z Starym i Nowym Ratuszem, targ żywności, Odeonsplatz ? miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie ? Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera. Przerwa na degustację Maßbier ? piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach, czas wolny na monachijskiej starówce. Wieczorem przejazd do hotelu w okolice Ettal, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III: Bawarskie zamki

Po śniadaniu zwiedzanie malowniczego Zamku Neuschwanstein, zwanego ?Łabędzim? o baśniowej budowli, który zainspirował Walta Disneya i którego logo było wzorowane właśnie na konturach tej budowli. Spacer po Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Następnie zobaczymy Zamek Hohenschwangau ? średniowieczny zamek fortecę, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik. Na zakończenie zobaczymy rokokowy Zamek Linderhof - spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej). Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV:Zugspitze ? Garmisch-Partenkirchen

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Ettal ? jedno z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, zobaczymy klasztor i bazylikę. Krótka przerwa na zakup miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Następnie przejedziemy pod masyw Zugspitze (2.965 m n.p.m.), wjedziemy na najwyższy szczyt Niemiec kolejką linową, skąd przy dobrej widoczności można delektować się panoramą pięciu krajów ? Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Francji oraz widokiem alpejskiego lodowca, na którym znajduje się najwyżej w Niemczech położona kapliczka oraz tzw. ?drzewko majowe?. Na zakończenie dnia przejedziemy do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, przespacerujemy się po zimowej stolicy Niemiec, m. in. z zabytkową ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowym i parkiem zdrojowym. Przejazd do hotelu w okolicy Bambergu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V: Bamberg

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wizyta w Bambergu - spacer po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście, wizyta m. in. w Katedrze Cesarskiej słynącej z bogatych rzeźb i zdobień, zobaczymy pałac biskupi, Alte Hofhaltung, przejdziemy nad Małą Wenecją (Klein Venedig) z malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Pegnitz i obok ratusza położonego na niewielkim moście, czas wolny ? obiad we własnym zakresie. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki ok. godz. 23, zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!

 

Cena:

1540 zł za osobę przy udziale min. 45 osób

 

Cena zawiera:

- opiekę pilota

- transport komfortowym autokarem

- zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)

- opłaty parkingowe i drogowe

- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

- ubezpieczenie NNW i KL

- podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

- programowych biletów wstępu i lokalni przewodnicy: 80 Euro

- ewentualny obiad w drodze powrotnej: 18 Euro