menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Bornholm

Miejsce:Bornholm
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:miejsce zbiórki
Cena:od 1025 zł

  Bornholm

termin: dowolny
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I
 
Zbiórka i wyjazd uczestników wycieczki w godzinach popołudniowych. Przejazd do Kołobrzegu. Zakwaterowanie w hotelu, wpólna biesiadna kolacja przy muzyce. Nocleg.
 
Dzień II
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu, wypłynięcie promu o godz. 7:00. Po ponad 4 godzinnym rejsie przypłynięcie do drugiego pod względem wielkości miasta na wyspie – Nexo. Po zejściu na ląd przejedziemy trasą wzdłuż wschodniego skalistego wybrzeża przez Arsdale, Svaneke, Listed. Przerwa w Gudhjem. Jest to urokliwe miasteczko położone na zboczu wzgórza Bokul, pełne starych krętych uliczek, sklepików i warsztatów artystycznych. Wspaniały złoty śledź jest przysmakiem serwowanym w położonej przy porcie starej wędzarni. Dalej przejedziemy przez Tejn, Alinge, Sandvig. Przerwa przy Hammershus. Największe w Skandynawii ruiny średniowiecznego zamku. Przejazd do Nyker. Tutaj znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swa niepowtarzalna architektura.
Dalszy przejazd przez kompleks leśny Almindingen, Aakirkeby – dawną stolicę wyspy z XII-wiecznym kościołem i powrót do Nexo w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie, obiadokolacja. Czas wolny z możliwością wypożyczenia rowerów i wycieczki po najbliższej okolicy. Nocleg.
 
Dzień III

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie wyspy. Podczas spaceru po Nexo zobaczymy m.in.: kościół św. Mikołaja, wytwórnię bornholmskiej wódki. Po chwili przerwy przejedziemy do Ronne, największego miasta i portu morskiego na wyspie. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy: kościół Sct. Nikolai, kuźnię portową z XVIII w., latarnię morską, najmniejszy dom na wyspie, budynek Ronne Theater – najstarszy amatorski teatr w Danii. Czas wolny, obiad we własnym zakresie. W godzinach popołudniowych powrót do Nexo, zaokrętowanie na promie. Rejs powrotny. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w nocnych. Zakończenie wycieczki.
 
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Cena:
1025 zł
od osoby przy 45 uczestnikach
1035 zł od osoby przy 40 uczestnikach
1049 zł od osoby przy 35 uczestnikach
1065 zł od osoby przy 30 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota – przewodnika
  • transport komfortowym autokarem
  • rejs statkiem na trasie Kołobrzeg – Nexo – Kołobrzeg
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • 2 noclegi w pensjonacie/hotelu, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 biesiadna kolacja przy muzyce
  • podatek VAT
 
 
Dodatkowo płatne:
 
Programowe bilety wstępu.
Usługa DJ-a podczas biesiady koszt 800 zł/grupa.
 
 
Kontakt:
 
Anna Szadokierska, tel. 91/421 06 63, kom. 516 003 666, e-mail: info@anawatour.pl

 
Serdecznie zapraszamy ZESPÓŁ ANAWA TOUR