menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Niemcy i Austria

Miejsce:Niemcy i Austria
Termin:dowolny
Liczba dni:7
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:miejsce zbiórki
Cena:od 1605 zł

 Niemcy i Austria

Termin: dowolny
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I Bamberg
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przyjazd do Bambergu w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta: Maxplatz, Stary Ratusz, Plac Katedralny z katedrą cesarską i Ratstube. Dalszy przejazd w okolice Salzburga. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień II Salzburg
Po śniadaniu zwiedzanie najpiękniejszego miasta Alp austriackich: kościół św. Piotra, katedra św. Ruprechta, Dom Mozarta, pomnik Mozarta, zamek i ogrody Mirabell, średniowieczna Twierdza Hohensalzburg na którą wjedziemy kolejką. Obiad w jednej z restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień IIIKlagenfurt
Po śniadaniu przejazd do stolicy Karyntii, Klagenfurtu. Zobaczymy m.in. rekonstrukcję paleontologicznego gada na Neuer Platz i zabytkowe kamienice na Krammergasse, umoczymy stopę w najcieplejszym jeziorze alepejskim Worthersee.  W okolicy znajduje się także zabytkowe opactwo Viktring, ciekawy park Kreuzbergl z wieżą widokową oraz obserwatorium, a także małym ogrodem botanicznym. Po zwiedzaniu czas wolny. Po krótkim odpoczynku przyjdzie czas na Minimundus, czyli Park Miniatur działający od 1958 roku, który w swojej kolekcji posiada ponad 150 obiektów wykonanych w skali 1:25. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
Dzień IV Graz
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu przejazd do Graz. Stare miasto jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie Środkowej i zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po mieście: Hauptplatz z fontanną arcyksięcia Jana, z kolorowymi średniowiecznymi domami; wejście na dziedziniec wspaniałego renesansowego pałacu – dawnej siedziby sejmu Styrii, a dzisiejszego parlamentu regionalnego. Zwiedzanie arsenału, który mieści największą na świecie kolekcję dawnej broni, a następnie katedry. Przejście nad rzekę Mur, gdzie znajduje się sztuczna, nowoczesna wyspa, wybudowana ze szkła i stali, połączona z brzegami dwoma mostami. Wjazd kolejką na wzgórze Schlossberg, gdzie z tarasu roztaczają się malownicze widoki na miasto i dolinę Mury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
Dzień V Wiedeń
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu przejazd do Wiednia. Zwiedzanie rozpoczniemy od ścisłego centrum Wiednia, zobaczymy: dom Mozarta, kamienice i kościół Zakonu Krzyżackiego, areał Hofburga - dawną rezydencję Habsburgów, wewnątrz katedrę św. Szczepana. Następnie przejedziemy reprezentacyjnym bulwarem Ringstrasse, zobaczymy m.in.: wewnątrz Operę, muzeum, Parlament, Teatr nadworny, Ratusz, Uniwersytet, Kościół Wotywny. Następnie przejedziemy pod Belweder, skąd rozciąga się wspaniały widok na stare miasto. Dalej przejdziemy do Parku Miejskiego z pomnikiem Straussa. Kolejny punktem będzie Muzeum Wódek Sznapsa i Likierów, gdzie będziemy mogli degustować wspaniałe trunki. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień VI Wiedeń
Śniadanie i wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzenia pałacu (wewnątrz) i ogrodów Schönbrunn – dawnej letniej rezydencji Habsburgów. Następnie przejedziemy na wzgórze Kahlenberg, skąd będziemy podziwiać panoramę Wiednia. Po zwiedzaniu rozpoczniemy podróż powrotną do Polski.
 
Dzień VII
Przyjazd do miejsca zbiórki o godzinie 8:00. Zakończenie imprezy.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Uczestnicy muszą posiadać paszport lub dowód osobisty.
 
Cena:
1605 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach
1655 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach
1715 zł od osoby przy min. 35 uczestnikach
1799 zł od osoby przy min. 30 uczestnikach
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem kl. LUX
  • 5 noclegów w pokojach 2-, 3 osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji
  • ubezpieczenie NNW 10.000 zł i KL 20.000 euro
  • podatek VAT
 
Dodatkowo płatne bilety wstępu:
Bilety wstępu ok.120 EUR (łącznie z biletami na kolejki linowe).
 
Serdecznie zapraszamy – Zespół ANAWA TOUR