menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Słoneczna Chorwacja

Miejsce:Chorwacja
Termin:dowolny
Liczba dni:9
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Chorwacja
Cena:od 1630
zwiedź Słoneczną Chorwację w 2016 !
wycieczka autokarowa ze Szczecina  
Termin: dowolny
Cena od 1630 zł/ os
 
Słoneczna Chorwacja
termin: dowolny
 
I Dzień
 
Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie o godz. 00:30. Przejazd przez Niemcy, Austrię i Słowenię do miejscowości Opatija, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
II Dzień
 
Po śniadaniu czas wolny i możliwość skorzystania z wypoczynku na jednej z pięknych plaż doskonale zagospodarowanych dla osób preferujących czynny lub bierny wypoczynek. Powrót do hotelu na integracyjną obiadokolację z muzyką i nocleg.
 
III Dzień
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitvickich, w którym będziemy podziwiać 16 jezior krasowych połączonych licznymi wodospadami. Po zwiedzaniu przejazd do Zadaru zwanego „Małym Chorwackim Rzymem”. Podobno są tutaj najpiękniejsze zachody słońca, a morze odgrywa organowe symfonie. Przespacerujemy się główną arterią miasta – ulicą Kalelarga. Posłuchamy Morskich Organów, rzymskie forum i kościół św. Donata – symbol miasta, monumentalną Katedrę św. Anastazji i Arsenał. Przejazd do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja. Wieczorem przejdziemy się promenadą podziwiając zachód słońca, a następnie udamy się na inscenizację świateł pt. „Pochwała dla Słońca”, czyli imitację Układu Słonecznego, która po zachodzie Słońca oddaje całą zebraną w ciągu dnia energię, urzekając całym spektrum barw o różnej intensywności. Powrót do hotelu na nocleg.
 
IV Dzień
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Parku Narodowego Rzeki Krka, który wraz z jeziorami i wodospadami jest jedną z najbardziej znanych pamiątek naturalnych Chorwacji. Zwiedzanie Parku i czas wolny na kąpiel. Przejazd do Trogiru, gdzie zwiedzimy średniowieczne miasto – muzeum na wolnym powietrzu. Spacerując uliczkami zobaczymy takie obiekty jak: Brama Lądowa, Pałac Stafileo, Katedra św. Wawrzyńca, Pałac Cipiko, Kościół św. Barbary z czteroboczną wieżą zegarową, Ratusz Miejski, Kościół św. Dominika, Szkoła Podstawowa, Twierdza Kamerlengo z XV w. i Bastion św. Marka z XV w. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
V Dzień
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Splitu – miasta w pałacu. Zwiedzimy Pałac Dioklecjana (wpisany na listę UNESCO), północną bramę pałacową – Złotą Bramę, westybul, perystyl – obecnie teatr, mauzoleum przebudowane w VIII wieku na katedrę z dzwonnicą i świątynią Jowisza, ruiny komnat cesarza, Pałac Papalica, Narodni Targ i bazar. Po zwiedzaniu przejazd do Makarskiej – największej miejscowości letniskowej na Riwierze Makarskiej nad Adriatykiem. Popołudniowy wypoczynek i rozrywka. Wieczorny przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
 
VI Dzień
 
Po śniadaniu i przejazd do Medjugorie miejsca, w którym w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy Sanktuarium Maryjne (wewnątrz), kościół parafialny św. Jakuba (wewnątrz), przespacerujemy się na Górę Objawień. W godzinach popołudniowych wyjazd malowniczą doliną rzeki Neretwy do Mostaru. Zwiedzimy zabytkowe centrum miasta: Kamienny Stary Most wpisany na listę UNESCO, meczet Koski Mehmed-Paszy ( z zewnątrz). W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
VII Dzień
 
Po śniadaniu przyjazd doDubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzimy: studnię Onufrego, główny deptak Stradun, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, Katedra Velika Gospa i Twierdza Lovrijenac. Czas wolny, a w godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
 
VIII Dzień
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną do Szczecina. W drodze powrotnej przerwa na obiadokolację.
 
XIX Dzień
 
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach porannych. Zakończenie wycieczki
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu!
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie!
 
Cena:
 
1630 zł za osobę przy udziale min. 45 uczestników
1710 zł za osobę przy udziale min. 40 uczestników
1805 zł za osobę przy udziale min. 35 uczestników
1930 zł za osobę przy udziale min. 30 uczestników
 

 

Cena zawiera:
 
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach
- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW i KL
- podatek VAT
 
Cena nie zawiera:
 
Biletów wstępu do odwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników 175 KN + 15 Euro