menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Rumunia

Miejsce:x
Termin:dowolny
Liczba dni:8
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:od 1450 zł za os.


Termin: dowolny

Ramowy program wycieczki:


Dzień I:

Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie o godz. 16:00 Nocny przejazd przez Niemcy, Czechy, Słowację i Węgry.

Dzień II:

W godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości Kluż-Napoka (Cluj). Jest to ważne miasto przemysłowe i uniwersyteckie, w którym będziemy mieli okazję zobaczyć stare miejskie place i zabytkowe obiekty sakralne. Na Placu Avrama Incu będziemy podziwiać piękną prawosławną katedrę, Teatr Narodowy i Statuę Avrama Incu. Następnie przejdziemy na Plac Unii z pomnikiem Króla Macieja Korwina i gotyckimi kamienicami. Zobaczymy również Plac Mihai Viteazul,  Plac Luciana Blagi ze słynną Bibilioteką Uniwersytecką, ulicę Uniwersytecką z budynkiem szkoły wyższej i kościołem reformowalnym oraz ulica Georga Baritiu, przy której znajduje się Uniwersytet Techniczny. Czas wolny i przejście do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do miejscowości Turda. Jedną z najciekawszych atrakcji tego miejsca jest Salina Turda, będąca jedną z najstarszych i największych kopalni soli na terenie Europy. Po odwiedzeniu kopalni przejedziemy do Sighiszoary - średniowiecznego miasta, w którym urodził się legendarny Drakula. Zobaczymy średniowieczną zabudowę - centrum miasta wpisane na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO, Wieżę Zegarową, zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche i Dom w którym urodził się Drakula. Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicy Prejmer, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV:

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie tradycyjnych wiosek saskich osadników: Prejmer i Harman wpisanych na listę UNESCO, gdzie podziwiać będziemy „chłopskie zamki” budowane dla ochrony przed najazdami wrogów. Następnie przejazd do Braszowa gdzie zwiedzimy stare miasto, plac Stafanui z miejskim ratuszem i łacińskie miasto wokół gotyckiego Czarnego Kościoła. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę w mieście. Przejazd do Rasnova gdzie zobaczymy tzw. zamek chłopski zbudowany przez mieszkańców okolicznych wiosek na podwalinach dawnego zamku Krzyżackiego. Następnie powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy położony na przełęczy biały zamek Bran, zwany również zamkiem Drakuli. Dalej przejedziemy do zamku Peles - „Perły Karpat”, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu przez pierwszego króla Rumunii Karola I w okolicach Sinaia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI:

Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju – Bukaresztu. Miasta nazywanego Paryżem Bałkanów, ze względu na podobieństwo neoklasycznej zabudowy. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in.: Plac Rewolucji, drugi największy budynek na świecie - Pałac Parlamentu, Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem, stare miasto z XVI-wieczną cerkwią i ruinami twierdzy. Następnie zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika w Poenari i wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień VII:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Curtea de Arges, gdzie zwiedzimy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole. W Sibiu – mieście artystów przespacerujemy się po zabytkowym centrum, gdzie zobaczymy trzy zabytkowe pałace, charakterystyczne budynki z „oczami”, XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów i żelazny Most Kłamców. Następnie przejedziemy do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z win. Zobaczymy potężną cytadelę Alba Carolina, katedrę i cerkiew katedralną Świętej Trójcy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną do Szczecina. Nocny przejazd.

Dzień VIII:

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych. Zakończenie wycieczki.


Istnieje możliwość modyfikacji programu. Każdy uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty.


Cena:

1450 zł od osoby przy 45 uczestnikach

1520 zł od osoby przy 40 uczestnikach

1600 zł od osoby przy 35 uczestnikach

1715 zł od osoby przy 30 uczestnikach

Cena zawiera:

- opieka pilota
- transport komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, odtwarzacz DVD, bar)
- 6 noclegów w hotelach 3 i 4-gwiazdkowych (pokoje 1,2 osobowe bez dostawek)
- wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
- ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż

Dodatkowo płatne:

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów : 150 zł + opłaty za lokalnych przewodników 1200 zł

Obiad w drodze powrotnej.