menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Zielona Góra i okolice - kraina winem płynąca

Miejsce:Zielona Góra
Termin:dowolny
Liczba dni:4
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Koszalin
Cena:od 745 zł

Zielona Góra i okolice - kraina winem płynąca

Ramowy program wycieczki:


Dzień I Wyjazd, Kostrzyn
 
Wyjazd z miejsca zbiórki ok. godziny 8:00. Przejazd od Zielonej Góry. Po drodze zatrzymamy się w Kostrzynie, gdzie zobaczymy „Kostrzyńskie Pompeje”- ruiny twierdzy i Stare Miasto. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem zostało zrównane z ziemią podczas ostatniej wojny. Bombardowaniom i ostrzałom artyleryjskim oparły się jedynie najbardziej masywne 
elementy fortyfikacji. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie. W godzinach wieczornych wspólna integracyjna kolacja w jednej w okolicznych winiarni. Będą mieli Państwo okazję spróbować regionalnych win oraz potraw. Po kolacji przejazd do hotelu, nocleg.
 
Dzień II Ogórkowy Spreewald
 
Po śniadaniu przejazd do Spreewaldu. Pobyt w mieście zaczniemy wizytą w wiosce Serbołużyczan –skansenie, dzięki któremu można poznać tradycję i kulturę tego słowiańskiego ludu. Będziemy mieć również okazję do skosztowania miejscowych destylatów. Następnie przejazd do Parku Księcia Pücklera. Spacer po pięknym ogrodzie w stylu angielskim z unikatowymi w skali Europy piramidami –
arcydzieło niemieckich ogrodów widokowych XIX w. Czas wolny na zakupy. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
*Istnieje możliwość organizacji rejsu łodzią z grzanym winem, ponczem, herbatą i ogrzewającymi kocami na pokładzie. Dzięki temu poznają Państwo unikatowy i wspaniały jesienny krajobraz okolic Spreewaldu.
 
Dzień III Tajemnice Zielonej Góry
 
Po śniadaniu o 9:00 przejedziemy do Zielonej Góry. W dniu dzisiejszym zobaczymy Ratusz, Konkatedrę św. Jadwigi, Wieżę Głodową, Kościół p.w. M. B. Częstochowskiej, Park Tysiąclecia, Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela. Po zwiedzaniu chwila przerwy na Starym Mieście, następnie o 15:00 wrócimy do hotelu. Czas wolny na korzystanie z infrastruktury hotelu/ szkolenie wewnętrzne.
Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień IV Powrót, Gościkowo
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną do Szczecina. Po drodze zwiedzimy Gościkowo, dawniej nazywany był Paradyżem, do opactwa Cystersów. Zespół klasztorny wznosi się w otoczeniu starych drzew. W obrębie zabudowań klasztoru znajduje się gotycki kościół o barokowym wnętrzu. Po zwiedzaniu wyruszymy w dalszą drogę do Szczecina. Przyjazd do miejsca zbiórki ok. 16:00. Zakończenie wycieczki.
 
Cena:
 
715 zł od osoby przy 45 uczestnikach pełnopłatnych
735 zł od osoby przy 40 uczestnikach pełnopłatnych
799 zł od osoby przy 30 uczestnikach pełnopłatnych
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem kl. LUX 
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • 3 noclegi w hotelu SPA w pokojach 2-3 os. z łazienkami,
  • wyżywienie: 3 śniadania, 1 uroczysta kolacja w winnicy, 2 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW 10.000 zł
  • zwiedzanie zielonogórskiej winnicy oraz degustacja wina 
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:
 
- rejs łodzią szprewaldzką 12 EUR/ os.