menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Beskid Śląski

Miejsce:Beskid Śląski
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Dowolne
Cena:555,00

Beskid Śląski

Ramowy program wycieczki: 

 

Dzień I: 
Zbiórka uczestników wycieczki w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Polskę. 

Dzień II: Pszczyna, Cieszyn
W godzinach porannych przyjedziemy do Pszczyny. Podczas spaceru zobaczymy Pałac Książąt Pszczyńskich, park, Zagrodę Żubrów oraz Skansen „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”. Następnie przejedziemy do Cieszyna. Podczas zwiedzania zobaczymy rynek, Zamek Książęcy (z zewnątrz), romańską rotundę, Wieżę Piastowską. Czas wolny z możliwością zrobienia zakupów po czeskiej stronie miasta. W godzinach wieczornych przejedziemy w okolice Ustronia, zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja. Nocleg.


Dzień III: Czantoria, Wisła
Po śniadaniu udamy się na wycieczkę na Czantorię – możliwość wjazdu kolejką linową. Na szczycie góry o wys. 995 m n.p.m., znajduje się wieża widokowa, z której będziemy mogli podziwiać rozległą panoramę Beskidu Śląskiego. Dodatkowo osoby chętne będą mogły skorzystać i zjechać z Letniego Toru Saneczkowego. Po chwili przerwy wrócimy do Ustronia. Następnie przejedziemy do Wisły, gdzie zwiedzimy wodospady Białej Wisełki – źródła dające początek Królowej Polskich rzek Wiśle, skocznię narciarską im. A. Małysza, Zamek Prezydenta. Wieczorem powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV: Koniaków, Węgierska Górka, Żywiec
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Koniakowa, gdzie zwiedzimy Muzeum Koronki w Izbie Regionalnej oraz bacówkę „Kolyba na Szańcach” - możliwość zakupu regionalnych wyrobów. Dalej przejedziemy do Węgierskiej Górki – gdzie zwiedzimy polskie fortyfikacje z pięcioma schronami. Następnie przejedziemy do Żywca. Przespacerujemy się wzdłuż Jeziora Żywieckiego kolejką wjedziemy na szczyt góry Żar – na jej szczycie znajduje się sztuczne jezioro oraz elektrownia szczytowo-pompowa wykuta we wnętrzu góry. Na zakończenie zwiedzanie i degustacja w Muzeum Browaru Żywiec. W godzinach wieczornych przejedziemy do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V: Bielsko Biała
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Bielska Białej, gdzie podczas spaceru zobaczymy rynek, Zamek Książąt Cieszyńskich, zabytkowy Teatr Polski, Katedrę św. Mikołaja. Czas wolny. Po zwiedzaniu wyjedziemy w drogę powrotną. Na trasie przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

 
Cena:

555 zł 
od osoby przy 45 uczestnikach
585 zł od osoby przy 40 uczestnikach
620 zł od osoby przy 35 uczestnikach

Cena zawiera:

·         opieka pilota

·         transport komfortowym autokarem

·         3 noclegi w pokojach 2,3 os z pełnym węzłem sanitarnym.

·         wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

·         ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż

·         podatek VAT

 

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy ok. 90 zł/os. np. Muzeum Zamkowe w Pszczynie 15 zł, Skansen i Zagroda żubrów 11 zł, Czantoria 18 zł, Schron w Węgierskiej Górce 2 zł, góra Żar 15 zł, Muzeum Browaru Żywiec 22 zł.