menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Szwajcaria

Miejsce:Szwajcaria
Termin:dowolny
Liczba dni:6
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:dowolne
Cena:1529,00
 

 

 

 

 

 

Ramowy program wycieczki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień I:
Wyjazd ze Szczecina w godzinach popołudniowych ok. 18:00-19:00. Nocny przejazd do Szwajcarii.

Dzień II:

W godzinach porannych przerwa na trasie na śniadanie (we własnym zakresie). Następnie przyjedziemy do Genewy. Podczas spaceru zobaczymy stare miasto z placem de Bourg de Four, katedrę św. Piotra, promenadę des Bastions z pomnikiem reformacji, muzeum zegarów Patek Philippe, park angielski z zegarem kwiatowym. Dalej udamy się na rejs statkiem po Jeziorze Genewskim. Dopłyniemy do Lozanny, gdzie przespacerujemy się dzielnicą Ouchy.
Fakultatywnie: zwiedzanie Muzeum Olimpijskiego. W godzinach wieczornych obiadokolacja, przejazd do hostelu, czas wolny, nocleg.

Dzień III:

Po śniadaniu przejedziemy do urokliwego miasteczka Murten, leżącego nad jeziorem o tej samej nazwie. Chwila przerwy. Następnie przejedziemy do Berna. Po przyjeździe do szwajcarskiej stolicy zwiedzimy wpisaną na listę UNESCO starówkę, ulicę Kramgasse, wzdłuż której na długości 6 km ciągną się kamienice z podcieniami, katedrę św. Wincentego z ponad 100 metrową wieżą, zabytkowe fontanny, w tym słynna Fontanna Wielkolud ? olbrzyma pożerającego dzieci, wieżę zegarową Zyttglogge, gmach szwajcarskiego parlamentu. Czas wolny. Fakultatywnie: Barenpark ? park zamieszkiwany przez niedźwiedzie. Malowniczą trasą wzdłuż jeziora Brienzersee i Thunersee przejedziemy w okolice Lucerny. Zakwaterowanie w hostelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

Dzień IV:
Po śniadaniu udamy się na wycieczkę na górę Pilatus (2132 m n.p.m.). Wjedziemy na szczyt najbardziej stromą kolejką zębatą świata ? o nachyleniu 48%. Na szczycie przepiękna panorama Jeziora Czterech Kantonów. Następnie przejedziemy do Lucerny, gdzie przespacerujemy się po lucerneńskiej starówce: średniowieczne, drewniane mosty: Most Kapliczny i Most Młyński, fragmenty dawnych murów miejskich, urokliwe place starego miasta, pomnik ?Umierającego Lwa?. Czas wolny. Fakultatywnie: wizyta w Ogrodzie Lodowcowym, w którym atrakcją są pomniki natury w postaci kotłów lodowcowych i głazów narzutowych, a także labirynt luster Alhambra. W godzinach wieczornych obiadokolacja. Powrót do hostelu, nocleg.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień V: 

 

 

 

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Zurychu ? największego miasta Szwajcarii. Przespacerujemy się ulicą Bahnhofstrasse, pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof ? dawny posterunek rzymski, kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, kościół Fraumuster. Czas wolny. Następnie przejedziemy do Bazylei ? miasta położonego w trójkącie niemiecko ? francusko ? szwajcarskim. Przespacerujemy się po uliczkami starego miasta, gdzie zobaczymy katedrę Munster z XI w. Z krużgankami, taras Pfalz z panoramą Renu, ratusz z charakterystyczną czerwowną fasadą, plac Fischmarkt, fontannę. Chwila czasu wolnego.

 

 

 

 

 


Dzień VI:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną. Na trasie przerwy. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych, zakończenie wycieczki.

 

 
 

Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!
 
 
 
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.

 
 
Cena:
1529 zł od osoby przy min. 32 uczestnikach
1699 zł od osoby przy min. 25 uczestnikach
 
 
Cena zawiera:
-                     opiekę pilota
-                     transport autokarem
-                     opłaty drogowe i parkingowe
-                     4 noclegi w hostelu, pokoje 4-6 os. z łazienkami na korytarzu
-                     wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
-                     ubezpieczenie KL i NNW
-                     udział 3 opiekunów bezpłatnie 
 
Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu i lokalni przewodnicy ok. 70 Euro/os.