menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Północno wschodnie Włochy samolotem

Miejsce:Włochy
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:samolot
Wyjazd z:Szczecin
Cena:1920,00


Ramowy program wycieczki:

Dzień I
 
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 5:00 i przejazd na lotnisko w Berlinie. Odprawa i wylot o godz. 9:05. Przylot do Wenecji o godz. 10:50. Przepłynięcie tramwajem wodnym do placu św. Marka, gdzie zwiedzimy Bazylikę św. Marka ? patrona Wenecji, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Z wieży zegarowej osoby chętne zobaczą całe miasto z góry. Czas wolny na zakup pamiątek. Dla chętnych możliwość przejażdżki gondolami. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do hotelu w okolicach Rimini, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II
 
Po śniadaniu przejedziemy do Rawenny ? wczesnochrześcijańskiego miasta stanowiącego stolicę włoskiego mozaikarstwa. Osiem obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z których najsłynniejszy to San Vitale. Surowe budowle skrywające bogactwo bizantyjskich mozaik to również Mausoleo di Galla Placidia, Museo Nazionale, Duomo i Battistero Neoniano. Po zwiedzeniu najważniejszych atrakcji Rawenny udamy się do San Marino ? wyjątkowego miasta ? państwa, średniowiecznej twierdzy, w której czas zatrzymał się kilkaset lat temu. Trzy warownie, zabytkowe kościoły św. Franciszka oraz św. Piotra, a przede wszystkim sklepy pełne wykwintnych alkoholi i tanich perfum przyciągają co roku rzesze turystów. Po zakończeniu zwiedzania powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg./div>

Dzień III
 
Po wczesnym śniadaniu udamy się do Florencji. Podczas zwiedzania zobaczymy: Katedrę Santa Maria del Fiore z piękną kopułą oraz Baptysterium i Drzwi Raju, a także: otoczony pałacami Piazza Signoria, z nietypową fontanną Neptuna i pomnikiem Kosmy I, Ponte Vecchio (Most Złotników) - symbol Florencji, Mercato Nuovo z fontanną w kształcie dzika i Kościół Santa Croce, czyli toskański Panteon (znajdują się tu nagrobki m. in. Michała Anioła, Niccolo Machiavellego, czy Galileusza. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień IV
 
Po śniadaniu wypoczynek na plaży lub przy hotelowym basenie, czas wolny, obiadokolacja,nocleg.
Dzień V
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu ok. godz. 11 przejazd do malowniczej miejscowości położonej w południowej części laguny weneckiej ? Chioggi, nazywanej Małą Wenecją. Historyczne centrum znajduje się na wyspie poprzecinanej siecią kanałów, co daje efekt podobny do sąsiedniej Wenecji. Kameralne miasteczko ma swój urokliwy klimat, zupełnie jednak inny niż panujący w Wenecji. Czas wolny na obiad we własnym zakresie. Po przerwie wyjazd na lotnisko do Wenecji. Odprawa i wylot o godz. 18:45, przylot do Berlina o godz. 20:25. Transfer do Szczecina. Zakończenie wycieczki ok. godz. 23:00.
Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Cena:
 
1920 zł od osoby przy min. 36 osobach
 
Cena zawiera:
  • transfery na/z lotniska
  • transport autobusem podczas zwiedzania
  • przelot na trasie Berlin ? Wenecja ? Berlin z bagażem podręcznym
  • 4 noclegi w pokojach 2 ? , 3 ? osobowych z łazienkami w hotelu ***
  • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL, bagaż podróżny
  • opiekę pilota
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:
 
Bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tramwaj wodny w Wenecji, taksa klimatyczna ? 80 ?/osoba
hotel APOGEO w Rimini Centrum - hotel z basenem, 100 m od morza (via Oriani 11; 47921 RIMINI) www.hotelapogeo.com
Śniadanie wzmocnione bufet, kolacja 3 daniowa z bufetem sałatkowym + woda w karafce.
Cena nie zawiera klimatyzacji ( ? 5,00 za pokój /dzień )