menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Piękno Wrocławia, Kotliny Kłodzkiej i Skalnego Miasta

Miejsce:Wrocław, Kotlina Kłodzka, Skalne
Termin:dowolny
Liczba dni:4
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin - Koszalin - Myślibórz
Cena:489,00

Piękno Wrocławia, Kotliny Kłodzkiej i Skalnego Miasta

Ramowy program wycieczki:

 
Dzień I:
 
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 07:00. Po południu przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczniemy od Ostrowa Tumskiego, miejsca gdzie zaczyna się historia Wrocławia. Zobaczymy Katedrę św. Jana Chrzciciela oraz Kościół św. Krzyża. Następnie przejdziemy do Panoramy Racławickiej oraz przespacerujemy się po Starym Rynku. Po krótkiej przerwie ruszymy w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień II:
 
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych. Chodząc ciekawymi labiryntami wśród skał zobaczymy wspaniałe formy skalne: na szczycie góry Szczeliniec Wielki lub w Błędnych Skałach. Następnie przejedziemy do Wambierzyc, gdzie zwiedzimy barokową Bazylikę NMP. Dalej przejedziemy do Polanicy Zdrój, gdzie przespacerujemy się po uzdrowisku, Parku Zdrojowym i odwiedzimy Pijalnię Wód. Po przerwie przejedziemy do miejscowości Duszniki Zdrój. Zwiedzimy unikatowy zabytek techniki XVII-wieczny młyn papierniczy, w którym znajduje się Muzeum Papiernictwa oraz przespacerujemy się do Parku Zdrojowego i Dworku Chopina.
W godzinach wieczornych powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III:
 
Po śniadaniu przejedziemy do Czech, do Skalnego Miasta, rezerwatu z unikalnymi formami skalnymi – Głową Indianina, Fotelem Karkonosza, Wieżą Elżbiety. Przepłyniemy się również łódką po Skalnym Jeziorku. Po południu przejedziemy do Kudowy Zdrój, gdzie w Parku Zdrojowym i Pijalni Wód zrobimy przerwę. Następnie przejedziemy do Czermna, do barokowej Kaplicy Czaszek z XVIII w. W godzinach wieczornych powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień IV:
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Kłodzka, gdzie podczas zwiedzania zobaczymy Twierdzę Kłodzka – perłę barokowej architektury wojskowej, gotycki most na rzece Młynówce będący miniaturą Mostu Karola, Ratusz, dawne Kolegium Jezuickie z XVII w, renesansowe i barokowe kamienice. Następnie przejedziemy do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Przejdziemy podziemną trasą turystyczną w sztolniach, gdzie wydobywano złoto i rudy arsenu oraz zobaczymy jedyny w Polsce podziemny wodospad.
Po krótkiej przerwie dalszy przejazd do miejsca zbiórki. W godzinach wieczornych przyjazd na miejsce, zakończenie imprezy.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Cena:
 
489 zł od osoby przy 45 uczestnikach
 
509 zł od osoby przy 40 uczestnikach
 
539 zł od osoby przy 35 uczestnikach
 
575 zł od osoby przy 30 uczestnikach

Wyjazd z innych miejscowości:
z Koszalina od 499 zł/os.; z Myśliborza od 479 zł/os.; z Wałcza od 479 zł/os.
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota - przewodnika
  • transport komfortowym autokarem
  • opłaty parkingowe
  • 3 noclegi w pokojach 2-, 3 – osobowych z łazienkami (WC, prysznic), TV
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT
Dodatkowo płatne:
 
Programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy ok. 100 zł/os.