menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Królewska Praga

Miejsce:Praga
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:465,00

 

          Wizyta w czeskiej stolicy, mieście pełnym mostów, artystów i zakochanych z pewnością nastroi Cię pozytywnie.
 
Ramowy program wycieczki:

Dzień I
 
Wyjazd o godz. 6.00 (przejazd przez Niemcy) z miejsca zbiórki. Przyjazd do Pragi po południu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy „królewskiej” dzielnicy Pragi – Hradczan, gdzie podziwiać będziemy budowaną przez 6 stuleci Katedrę św. Wita, Bazylikę św. Jerzego, Pałac Królewski oraz słynną Złotą Uliczkę. Przespacerujemy się również na jeden z najsłynniejszych w Europie mostów – most Karola, skąd podziwiać będziemy piękną panoramę Praskiego Hradu. Po zwiedzaniu, obiadokolacja.Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
Dzień II
 
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Małej Strany – dzielnicy barokowych pałaców i malowniczych ogrodów. Zwiedzimy jedną z najokazalszych świątyń w Europie – kościół św. Mikołaja. Następnie udamy się na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się okazały Ratusz ze słynnym, średniowiecznym zegarem astronomicznym Orloj, przyjrzymy się pomnikowi Jana Husa i zobaczymy gotycki kościół NMP przed Tynem. Na zakończenie przespacerujemy się przez dzielnicę Żydowską Josefov, gdzie znajdują się Staro – nowa Synagoga, zabudowania z XIII w, przepiękny cmentarz – ślad dawnego żydowskiego getta. Po zwiedzaniu czas wolny na zakup pamiątek, obiadokolacja w tradycyjnej czeskiej restauracji. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
 
Dzień III
 
Po śniadaniu przejedziemy przejdziemy do Wyszehradu, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła (wewnątrz) oraz rotundę św. Marcina. Następnie zwiedzimy jeden z największych placów Pragi - Plac Wacława, zobaczymy również Uniwersytet Karola oraz Teatr Czeskich Stanów. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną (przejazd przez Polskę), w trakcie trasy przerwa na obiad. Wieczorem powrót do miejsca zbiórki, zakończenie wycieczki ok. godz. 23.
 
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!

Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Cena:
 
465 zł od osoby przy 44 uczestnikach
 
488 zł od osoby przy 40 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • 2 noclegi w Pradze w hotelu, pokoje 3, 4 - os. z łazienką
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • przewodnika miejskiego w Pradze
  • 4 opiekunów gratis
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:
 
Programowe bilety wstępu ok. 150 CZK