menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Czarująca i gościnna Małopolska

Miejsce:Małopolska
Termin:dowolny
Liczba dni:4
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:545,00

         

Czarująca i gościnna Małopolska

Odkryj piękno krakowskich Sukiennic, posłuchaj hejnału wygrywanego z wieży Kościoła Mariackiego. Wejdź do podziemi Kopalni Soli. Zatańcz w podziemnej komnacie w Wieliczce, po czym przenieś się do Zamku w Pieskowej Skale. Odkryj uroki Ojcowskiego Parku Narodowego.

 

Ramowy program wycieczki:

 

Dzień I W kierunku Małopolski

Zbiórka uczestników wycieczki. Wyjazd o godz. 5. Ok. 16.00 przyjedziemy do Oświęcimia – zwiedzimy Muzeum dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Następnie przejedziemy do ośrodka w okolicach Krakowa, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień II  Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice

Po śniadaniu przejedziemy do przyjedziemy do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zwiedzimy Klasztor Ojców Bernardynów – Sanktuarium Pasyjno – Maryjne, wpisane na listę UNESCO. Następnie pojedziemy do Wadowic. Zwiedzimy m.in. Kościół parafialny Bazylika Mniejsza Ofiarowania NMP, Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, krótka przerwa na Placu Jana Pawła II. Po powrocie do Krakowa zwiedzimy Stary Rynek z Ratuszem i Sukiennicami, a także Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. W godzinach wieczornych powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień III Kraków, Wieliczka

Po śniadaniu zwiedzanie razem z przewodnikiem rozpoczniemy od dawnej dzielnicy żydowskiej – Kazimierz, zobaczymy dawną Synagogę i dalej spacerem dojedziemy do Wzgórza Wawel: zobaczymy słynną Smoczą Jamę oraz dziedziniec Zamku Królewskiego. Następnie zwiedzimy Katedrę św. Stanisława i Wacława, wejdziemy na wieżę by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Zwiedzimy również Groby Królewskie. Następnie przejedziemy do Wieliczki. Zobaczymy podziemną trasę turystyczną Kopalni Soli. Wieczorem wrócimy do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień IV  Ostańce, skałki i jaskinie Ojcowskiego Parku Narodowego

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczniemy od Maczugi Herkulesa – skały, której kształt nadała przyroda i dalej przespacerujemy się po dziedzińcu Zamku w Pieskowej Skale, leżącego na „Szlaku Orlich Gniazd". Następnie przejedziemy do Ojcowa i ruszymy na szlak. Spacerując przez Park Narodowy zobaczymy różnego rodzaju efekty krasowienia, w tym skałę zwaną Bramą Krakowską i Jaskinię Łokietka (z zewnątrz) - największą spośród wszystkich znanych na terenie Parku jaskiń.

Po zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną. Na trasie przerwa na obiad we własnym zakresie, przyjazd w miejsce zbiórki ok. godz. 23, zakończenie wycieczki.

Cena:

545 zł od osoby przy 45 uczestnikach pełnopłatnych
569 zł od osoby przy 40 uczestnikach pełnopłatnych
605 zł od osoby przy 35 uczestnikach pełnopłatnych
649 zł od osoby przy 30 uczestnikach pełnopłatnych

Wyjazd z innych miejscowości:

z Koszalina od 555 zł/os., z Myśliborza od 535 zł/os., z Wałcza od 539 zł/os.

Cena zawiera:

  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • 3 noclegi w ośrodku w pokojach 2, 3,– osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW 
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodnicy ok. 100 zł/os.