menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Perły Wschodu -Sankt Petersburg i Moskwa

Miejsce:Sankt Petersburg i Moskwa
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:samolot
Wyjazd z:Szczecin
Cena:540 Euro
 
Ramowy program wycieczki:
Dzień I Wyjazd
Zbiórka uczestników w Białogardzie wg aktualnego rozkładu lotu samolotu. Transfer na lotnisko w Berlinie. Odprawa i przelot do Sankt Petersburga.
Po przylocie na miejsce przejedziemy do hotelu, gdzie się zakwaterujemy i zjemy obiadokolację. Wieczorny spacer po okolicy. Nocleg.
 
Dzień II Sankt Petersburg
 
Śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia m.in. wnętrza Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż. Następnie zwiedzimy Cerkiew i Klasztor Smolny, Teatr Mariński, Gmach Admiralicji, z zewnątrz Pałac Marmurowy, Wyspę Wasilewską z widokiem na Pałac Zimowy, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I, Twierdzę Pietropawłoską z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Sobór św. Mikołaja. W godzinach wieczornych wrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień III Sankt Petersburg
 
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie: Plac i Sobór św. Izaaka, Cerkiew Zbawiciela na Krwi (Zmartwychwstania Pańskiego), Pomnik Puszkina, Katedrę Kazańską, Kościół św. Katarzyny. Czas wolny. W godzinach popołudniowych obiadokolacja i przejazd koleją do Moskwy. Nocleg.
 
Dzień IV Moskwa
 
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Rosji rozpoczniemy od Kremla – jednego z najwspanialszych zespołów architektonicznych Rosji, gdzie zobaczymy Pałac Patriarchy, sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, dzwonnicę Iwana Groźnego, a także dzwon „Car – kołokoł” i armatę „Car – puszka”. Następnie przejdziemy na Plac Maneżowy i dalej wzdłuż muru kremlowskiego Aleją Zasłużonych do Placu Czerwonego, miejsca uroczystości i koronacji carów. Zobaczymy tam symbol Rosji – cerkiew Wasyla Błogosławionego oraz Mauzoleum Lenina. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy w GUM-ie.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień V Moskwa
 
Kolejnego dnia, po śniadaniu i wykwaterowaniu, udamy się na zwiedzaniu Kitaj Gorod z zespołem pałaców i cerkwi. Następnie skierujemy się na Plac Teatralny, na którym znajduje si e Teatr Wielki Duma Państwowa, a także największa cerkiew stolicy Rosji – Świątynia Chrystusa Zbawiciela. Odwiedzimy również wnętrza Galerii Trietiakowskiej – muzeum sztuk plastycznych z jedną z największych na świecie kolekcji dzieł rosyjskich sztuk pięknych (opcja przy wieczornym locie samolotu). Na zakończenie przespacerujemy się po Arbacie, będącym jednym z najsłynniejszych miejsc Moskwy.
W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko, odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot samolotu do Berlina. Transfer z lotniska do miejsca zbiórki. Zakończenie wycieczki.
 
Uczestnik musi posiadać paszport!
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Cena:
 
540 Euro od osoby przy min. 25 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • przejazd pociągiem Sapsan II klasą na trasie Sankt Petersburg - Moskwa
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • 4 noclegi w hotelach w Sankt Petersburgu i w Moskwie, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
  • przewodnika w Sankt Petersburgu i w Moskwie
  • transfery z/do lotnisk w Rosji
  • podatek VAT
 
Dodatkowo płatne:
 
Programowe bilety wstępu – ok. 60 Euro
Transfer Białogard – Berlin – Białogard 180 zł/os
Przelot samolotem, cena zależna od aktualnego rozkładu lotu i daty rezerwacji, koszt ok. 210 Euro
Wiza do Rosji koszt 210 zł/os