menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Szlakiem Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Miejsce:Jelenia Góra
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:735,00
 Szlakiem Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej
 
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I:
 
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. W godzinach przedpołudniowych przyjedziemy do Łomnicy, gdzie razem z przewodnikiem zwiedzimy przepiękny Duży Pałac, Park oraz Folwark. Przerwa na obiad we własnym zakresie. Następnie w Pałacu weźmiemy udział w prelekcji na temat Doliny Pałaców i Ogrodów prowadzonej przez przedstawiciela Fundacji. W godzinach wieczornych przejedziemy do Karpacza. Zakwaterowanie w Pensjonacie Palomino, obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień II:
 
Po śniadaniu razem z przewodnikiem udamy się na wycieczkę szlakiem pałaców i ogrodów. Zwiedzanie rozpoczniemy od Parku Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach. Następnie z zewnątrz zobaczymy Pałac w Mysłakowicach, w którym dziś mieści się szkoła. Przespacerujemy się po Parku i Pałacu w Bukowcu oraz panoramę okolicy zobaczymy z wieży widokowej. Zobaczymy również remontowany Pałac w Karpnikach, Pałac Paulinum oraz przespacerujemy się po parku Pałacu Wojanów. Powrót do Karpacza, obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień III:
 
Po śniadaniu razem z przewodnikiem przejedziemy do Jeleniej Góry, gdzie zwiedzimy Rynek, Trakt Śródmiejski, Basztę Miejską, Kościół Garnizonowy. Panoramę miasta zobaczymy z Wieży Widokowej na Wzgórzu Krzywoustego. Następnie wejdziemy na Zamek Chojnik. Na zakończenie dnia zobaczymy park Pałac w Staniszowie. Powrót do Karpacza. Wieczorem weźmiemy udział w uroczystej kolacji na terenie miasteczka Western City. Powrót do pensjonatu, nocleg.
 
Dzień IV:
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu razem z przewodnikiem przejedziemy do Siedlęcina, gdzie zwiedzimy Muzeum Wieży Książęcej, kryjące średniowieczne wnętrza. Kolejnym punktem, będzie druga, co do wysokości zapora w Polsce – Zapora Pilchowice. Następnie zwiedzimy odrestaurowany Pałac Lenno koło miejscowości Wleń. Po przyjeździe do Lwówka Śląskiego zobaczymy zachowane fragmenty murów obronnych, ratusz z XIV wieku oraz Muzeum Browarnictwa.
Na zakończenie dnia zwiedzimy Pałac Brunów oraz podsumujemy wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu Piast w Lwówku Śląskim, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień V:
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną. Podczas podróży przerwa w Zielonej Górze. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy m.in.: Ratusz z XV w, Kościół konkatedralny p.w. św. Jadwigi, wieżę Głodową, Stary Rynek, szachulcowy Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, fragmenty średniowiecznych murów miejskich. Na zakończenie obiad. Po krótkiej przerwie wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Cena:
735 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach

Cena zawiera:
  • opieka pilota
  • realizację programu przez przedstawiciela Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej
  • transport komfortowym autokarem 
  • 4 noclegi w ośrodkach/pensjonatach w pokojach 2-3 os. z łazienkami
  • 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 uroczysta kolacja, 1 obiad w drodze powrotnej
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie NNW
  • 2 miejsca gratis
  • podatek VAT