menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Drezno i Praga | 3 dni

Miejsce:Drezno i Praga
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:720,00

Ramowy program wycieczki:

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie o godz. 11:00. Przejazd do Szklarskiej Poręby ok. 18, zakwaterowanie, obiadokolacja połączona z imprezą integracyjną przy muzyce mechanicznej, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Pragi. Zwiedzimy zabytkową część miasta: klasztor Strahowski, Pogorzelec i Loretę, Hradczany z Katedrą św. Wita (wewnątrz), Pałacem Prezydenta, Zamkiem Królewskim (dziedzińce, Stare Schody Zamkowe), Bazyliką Św. Jerzego. Przejdziemy przez Złotą Uliczką, przespacerujemy się ?Małą Straną?, dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola, wypełnionego barokowymi rzeźbami świętych. Po drodze zwiedzimy ogród Wallensteina. Następnie labiryntem uliczek Starego Miasta Praskiego przejdziemy na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się Ratusz z zegarem ?Orloy? oraz pomnik Jana Husa. Po zwiedzaniu czas wolny, zakup pamiątek. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd do Drezna. Spacer po Drezdeńskiej starówce: zobaczymy słynny Kościół Marii Panny ? jeden z najważniejszych zabytków Drezna, Plac Teatralny z Operą Sempera, rezydencję dynastii Wettynów, która jest centralnym punktem starówki, gdzie dziś mieści się kilka sal muzealnych, Orszak Książąt, czyli mozaikę zdobiąca zewnętrzny mur okalający przyzamkowy dziedziniec turniejowy. Zobaczymy także Katedrę św. Trójcy z kryptą Wettynów, gdzie znajdują się szczątki dawnych władców Saksonii, Zamek Augusta, Kościół św. Krzyża, fabrykę tytoniu, która wygląda jak orientalny meczet, najpiękniejszy na świecie sklepik mleczny, Residenzschloss ze skarbcem królów saskich ? zwany Grünes Gewölbe, pałac Zwinger skrywający Galerię Malarstwa Dawnych Mistrzów (wejście dla chętnych w czasie wolnym). Po przerwie obiadokolacja i wyjazd w drogę powrotną do Szczecina. Przyjazd ok. godz. 22:00. Zakończenie wycieczki.

Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Cena:

720 zł od osoby przy 30 uczestnikach

Cena zawiera:

  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem
  • ubezpieczenie NNW
  • zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2, 3 ? osobowych z łazienkami.
  • wyżywienie: śniadania, obiadokolacja uroczysta, obiadokolacja, obiad w drodze powrotnej
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu : ok. 25 EUR